Başkanın Mesajı

Entries for 'kilistso'

24
KİTSO Başkanı H. Mustafa CELKANLI’ nın Barış Pınarı Harekatına Destek Mesajı

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınlayarak şunları söyledi:

 

 

“Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluş tarihi olan 23 Nisan 1920 gününü Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza verdiği önemi göstermek üzere ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak ilan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek ‘bayram’ olan bu günde; kalplerindeki masumiyet ve gözlerindeki ışıkla yarınlarımızı aydınlatan çocuklarımızın sağlıklı bir aile ve toplum yapısı içinde büyümelerini temenni ediyorum. Milli iradenin ve millet egemenliğinin en bariz göstergesi olan bugünü bayram olarak kutlayan çocuklarımız büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında yer alacaklardır. Aziz milletimizin ve hayatımıza neşe katan çocuklarımızın “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum.

[Devamını oku...]

28
KİTSO BAŞKANI M.ERDAL ÖNDEŞ'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın onurunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması tarihin yazdığı ender başarılardandır. Şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmaya başlaması Türk Milleti’nin her ne koşul altında olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini belgelemiş, böylece Cumhuriyetimiz, aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, özgürce düşünebilen, kararlarını bağımsız ve sorumluluk bilinci içinde verebilen yetkin bireyler yetiştirmiştir. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur.

Bu anlamlı günde başta Atatürk olmak üzere, cumhuriyetimizin tüm kurucularını ve istiklal mücadelemizin kahramanlarını, bütün şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

[Devamını oku...]

25
KİTSO BAŞKANI M.ERDAL ÖNDEŞ’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Bayramlar, millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha içten hissettiğimiz, mutluluklarımızı paylaştığımız müstesna günlerdir.

Bizleri milletçe sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olacak, yeni bir bayrama daha sağlık, huzur, güven, birlik ve beraberlik ortamı içerisinde ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Toplum hayatımızda çok özel ve anlamlı bir yeri olan, Milletimizin manevi değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel bir şekilde yaşandığı bayram günleri; vatandaşlarımızı birbirlerine sevgi ve saygı içerisinde yaklaştıran; aile fertlerinin, akraba, dost ve arkadaşların bir araya gelmesini sağlayarak özlemleri gideren, her türlü dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dostluk, hoşgörü duygularını güçlendiren, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı müstesna günlerdendir.

Bu duygu ve düşüncelerle, dostlukların ve arkadaşlıkların güçlendiği Ramazan Bayramı günlerinin; ülkemizin huzur, güven ve mutluluğuna; karşılıklı dayanışma ve tüm insanlık için barış ve huzur getirmesine vesile olmasını diler, Ramazan Bayramı’nın Ülkemize ve İlimize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni eder, saygılar sunarım.

[Devamını oku...]

10
BAŞKANIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de dediği gibi “Basın Ulusun Ortak Sesidir. Bir Güç, Bir Okul Bir Yol Göstericidir.”

 

Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerekse kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması anlamında  büyük önem taşımaktadır.  Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en önemli  mesleklerinin başında gelmektedir.

 

Üstlendikleri her görevi, her koşulda  sürdürmeye çalışan ve İlimizin kalkınmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde de önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın  büyük bir  özveri içerisinde çalışmaları takdire şayandır. Zor şartlar altında bile görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, İlimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

[Devamını oku...]

31
BAŞKANIN YENİ YIL KUTLAMA MESAJI

2017 yılının Ülkemiz için kardeşlik, dostluk, birlik ve huzur; Dünyamız için barış getirmesini diliyor, tüm üye ve hemşerilerimin yeni yılını sağlık ve mutluluk dileklerimle kutluyorum.

[Devamını oku...]

07
7 ARALIK KİLİS’İN KURTULUŞU KUTLAMA MESAJI

Kurtuluşumuzun 95. yıldönümünü kutladığımız bu günlerde bir kez daha birlik ve beraberliğimizin önemini anlamaktayız.

 

Özgürlüğü, kişiliğinin bir parçası olarak gören, esareti reddeden yürekli ve inançlı Kilisliler, bütün imkânsızlıklara rağmen, 95 yıl önce işgalci Devletleri topraklarından atarak bir karamanlık destanı yazmıştır

 

Kilis’imizin 7 Aralık Kurtuluş Günü dolayısıyla hürriyetimizi ve bağımsızlığımızı bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün İstiklal kahramanı ecdadımızı rahmetle, minnetle anıyor, tüm hemşerilerimin Kurtuluş Bayramını kutluyorum.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 6İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  İleri   Son