Başkanın Mesajı

03
KİTSO BAŞKANI M. ERDAL ÖNDEŞ’İN BAYRAM MESAJI

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdir.

 

Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı'nın tüm İnsanlığa, Ülkemize ve İlimize huzur, mutluluk ve bereket getirmesi dileği ile tüm üye ve hemşerilerimizin Bayramını en içten duygularla kutlarım.

[Devamını oku...]

17
BAŞKANIN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

18 Mart 1915 tarihinde zaferle sonuçlanan Çanakkale Savaşı, Türk Milleti olarak bizim en ağır şartlar altında bile bağımsızlığımızdan vazgeçmeyeceğimizin bütün dünyaya ilanıdır. Ülke olarak bugün ulaştığımız noktayı en başta vatan için canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimize borçluyuz.

Bugün O kahraman neslin torunları olarak bizlere düşen; Ecdadımızın bizlere bıraktığı bu güzel vatanımıza sahip çıkarak, birlik ve bütünlüğümüzü korumak ve düşmanlarımıza fırsat vermemektir.

Çanakkale’de dün başardık… Bugün yine başarabiliriz…

 Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale şehitlerimizi ve ulu önder Atatürk’ü bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.

[Devamını oku...]

31
BAŞKANIN YENİ YIL MESAJI

Yeni yılın ülkemize ve dünyaya huzur, tüm insanlara sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç getirmesi dileğiyle üye ve hemşerilerimin yeni yılını kutluyorum.

Ülkemiz ve milletimizle bir bütün olarak nice mutlu yıllara…

[Devamını oku...]

07
KİLİS’İN KURTULUŞUNUN 94. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Kilis’in kurtuluşunun 94. Yıldönümü kutlu olsun.

 

Özgürlüğü, kişiliğinin bir parçası olarak gören, esareti reddeden yürekli ve inançlı Kilisliler, bütün imkânsızlıklara rağmen, 94 yıl önce işgalci Devletleri topraklarından atmayı başarmıştır.

 

En değerli hazinemiz olan bu vatan toprakları, bundan 94 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin bağımsız yaşama iradesiyle yazdığı Kurtuluş destanı ile kazanılmış ve her karış toprağı şehitlerimizin asil kanları ile sulanmıştır.

 

Bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırıldığı, milli diriliş ve şahlanışı ifade eden 7 Aralıkta Emperyalist güçlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde var olma mücadelesini veren Kilisliler, insanlığın örnek alacağı bir mücadele gerçekleştirmiştir.

 

94. kurtuluş gününün kutlu olması dileklerimle bu mücadelede şehit olan ecdadımızı rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum.

[Devamını oku...]

24
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Tarihin her döneminde toplumsal gelişmenin itici gücü olan eğitimin önemi, her şeyin insana odaklandığı, bilginin en büyük beşeri ve sosyal sermaye olduğu çağımızda giderek artmaktadır. Dolayısıyla eğitim alanında atacağımız her olumlu adım, milletimizi medeniyet yarışında daha başarılı kılacaktır.

Bunu sağlayacak olan da hiç şüphesiz sevgi, saygı, özverinin simgesi ve çağdaş uygarlığın temel belirleyicisi olan öğretmenlerimizdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor; emekli ve görevleri başında bulunan saygıdeğer öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

[Devamını oku...]

09
10 KASIM MESAJI

Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleri ile yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek liderlerdir.

[Devamını oku...]

Sayfa 3 / 7İlk   Geri   1  2  [3]  4  5  6  7  İleri   Son