Ulaşım

ULAŞIM


İl Merkezimiz için;
     İl merkezimizde ulaşım dolmuşlarla sağlanmaktadır. Şehrin her yerine, her on dakikada sefer yapan dolmuşlar sayesinde ulaşmak mümkündür.
 
Uçakla Gelecekler İçin;

     Uçak Gaziantep-Oğuzeli havaalanına kadar gelecektir. Havaalanına indikten sonra Gaziantep otobüs terminaline gidin. Gaziantep-Kilis arası seyahat eden Çayırağası Turizm  Seyahat firması ile Kilis'e gelebilirsiniz. Gaziantep-Kilis arası 60 kilo metredir ve otobüsle yaklaşık 40 dakika sürmektedir.
 
Otobüsle Gelecekler İçin;
       Geleceğiniz ilden direk Kilis aracı bulamazsanız Gaziantep  aktarmalı geleceksiniz. Gaziantep-Kilis arası seyahat eden Çayırağası Turizm  Seyahat firması ile  Kilis'e gelebilirsiniz. Bu firmaların otobüsleri sabah 08.00,13.00 ve akşam 17.00'da Gaziantep'ten hareket etmektedir.
 
Özel Otomobille Gelecekler İçin ;

      Özel otomobilleri ile Kilis'e gelecekler için iki alternatif yol bulunmaktadır. Birincisi Gaziantep_Oğuzeli havaalanını takip eden ve yeni yapılan Gaziantep-Kilis karayolu. ikincisi ise Gaziantep Üniversitesi yanından geçen eski Kilis yoludur.
 
Trenle Gelecekler İçin;
     Kilis'e direk tren yolu bulunmamaktadır. Ancak Gaziantep'e kadar trenle geldikten sonra kalan yolu Otobüsle gelebilirsiniz.