Haberler

15
2019-2020  AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSU BAŞVURULARI

  Ülkemizin Avrupa Birliği(AB) üyeliği hedefi çerçevesinde, AB alanında uzmanlaşmış nitelikli insan kaynağının güçlendirilmesi ve AB müktesebatının etkin bir şekilde uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan idari kapasitenin geliştirilmesi amacıyla Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programının 2019-2020 akademik yılı duyurusu 4 Ekim 2018 tarihinde yayımlanmıştır.Programın son başvuru tarihi 4 Aralık 2018'dir.

Jean Monnet bursiyerleri, AB üye ülkelerinde AB müktesebatının çeşitli başlıklarında yüksek lisans ve araştırma programlarına katılmakta, AB'ye ilişkin önemli bir birikim ve vizyonla ülkelerine geri dönmekte ve edindikleri deneyimlerle Türkiye'nin AB üyelik sürecine farklı boyutlarda çok değerli katkılar sağlamaktadır.2019-2020 akademik yılında 180 kişiye verilmesi planlanan Jean Monnet Bursu kapsamında kamu sektörüne %50 oranında kontenjan ayrılmıştır.Bursun kapsamı, başvuru koşulları ve sınav sürecine ilişkin gerekli tüm bilgi ve belgeler Avrupa Birliği Başkanlığı(www.ab.gov.tr) ve Jean Monnet Burs Programının (www.jeanmonnet.org.tr) internet sitelerinde yer almaktadır.

 

[Devamını oku...]

12
KİTSO BAŞKANI HACI MUSTAFA CELKANLI, KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİNDE KONFERANS VERDİ

 Kilis 7 Aralık Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Topluluğu tarafından konferans düzenlendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa, Hacı Mustafa CELKANLI konuşmacı olarak katıldı.

CELKANLI, kendi yaşamını anlatarak ticari yaşamındaki başarı çizgisine nasıl ulaştığını anlattı.Öğrencilere ticaret için tavsiyelerde bulundu.Ticarete başlamadan önce nelere dikkat etmeleri gerektiğini söyledi."Ticaret için asla hayalinizden vazgeçmeyin, emin adımlarla ilerleyin." sözlerini vurguladı.
Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Hacı Mustafa CELKANLI'ya, konferansın sonunda Ticaret ve Lojistik Topluluğu tarafından teşekkür çiçeği takdim edildi.

 

[Devamını oku...]

05
Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu

 Kilis, Kahramanmaraş, Antakya, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odaları ve TOBB'un katılımıyla, 'Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu' toplantısı Gaziantep Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

05
Buildeast Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Açılışı

  Buildeast Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ile Gayrimenkul Gaziantep Emlak,Konut Projeleri ve Finansmanı Fuarlarının açılış törenine bölge oda başkanlarımızla katıldık.

[Devamını oku...]

05
GTBBAZAAR E-TİCARET UYGULAMASI

  Sisteme üye olan firmalara ürünlerini elektronik ortamda küresel pazarlarda tanıtma ve satış imkanı sağlayan portal, aynı zamanda firmalara alımını yapmak istedikleri ürünler içinde duyuru ilanı yayınlama fırsatı sunmaktadır.

 

Farklı ülkelerden binlerce alıcı ve satıcıyı www.gtbbazaar.com platformu üzerinde buluşturan GTBBazaar uygulaması, dış pazarlara açılmak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmelere, site içerisinde kurulan sanal mağazalar aracılığıyla kolay, etkin ve güvenli e-ticaretin yolunu açmaktadır.

 

GTBBazaar uygulaması odamızın üyelerinin kullanımına açılmıştır.Tüm oda üyelerimize duyurulur.

[Devamını oku...]

05
KİTSO BAŞKANI CELKANLI’DAN  ÖNEMLİ AÇIKLAMA

  2.EL MOTORLU KARA TAŞITI ALIM SATIMI YAPAN FİRMALARA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU GETİRİLİYOR

  İkinci el motorlu kara taşıtı alım satımı ile uğraşan kişi ve şirketler (galeri, showroom, servis vb.) için

mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu başlamıştır.Buna göre, gerçek kişi işletmelerde işletme sahibi

tüzel kişiliklerde şirket ortaklarından en az biri ve şirkette alım satım işi ile uğraşan personelin mesleki 

yeterlilik belgesi alması gerekmektedir.Mesleki yeterlilik belgesi alınmadığı takdirde, Ticaret Bakanlığı

tarafından ikinci el araç alım satımı için yetki belgesi verilmeyecek dolayısıyla mevcut şirket ve işletmeler

araç alım satımı yapamayacaktır.

    Bu sebeple 2.El Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Yapan Firmaların Mesleki Yeterlilik Belgesi alması

gerekmektedir.Bu belgeyi almak isteyen üyelerimiz Odamıza müracaat etmeleri halinde Belgelendirme yapan

firmalara yönlendirmesi yapımında yardım yapılacaktır.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 56İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son