Haberler

09
GIDA SEKTÖRÜNDEKİ ÜYELERİMİZE  KOSGEB DESTEKLİ DUBAİ FUAR GEZİSİ
 GIDA SEKTÖRÜNDEKİ ÜYELERİMİZE  KOSGEB DESTEKLİ DUBAİ FUAR GEZİSİ   Uluslararası Gıda Fuarı   Dubai’de düzenlenen Uluslarar...

[Devamını oku...]

24
SURİYE SINIR TİCARET TOPLANTISI YAPILDI

 KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı'nın moderatörlüğünde, Valimiz Sayın Recep SOYTÜRK ün katılımlarıyla Suriye Sınır Ticareti hakkında Üyelerimizin sorunlarını dile getirerek çözüm yollarını tespit ettik.Kosgeb İl Müdürü Murat Küçükoğlunun teşvikler hakkında bilgilendirmesiyle toplantı sona erdi.

[Devamını oku...]

20
2020 Yılı, E-Dönüşüm Mevzuatında Yenilik ve Değişiklikler Toplantısı

  “2020 Yılı, E-Dönüşüm Mevzuatında Yenilik ve Değişiklikler” konulu toplantımız odamızın toplantı salonunda gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

20
ODAMIZDA DIŞ TİCARET SEMİNERİ DÜZENLENDİ

  Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerimiz, Ticaret Bakanlığından ve Türk EXİMBANK'tan Uzmanların katılımıyla odamızın toplantı salonunda gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

19
20 Aralık 2019 Cuma  Dış Ticaret Semineri

 Sayın Üyelerimiz; Yarın Saat:09.00-14.00 Arasında Odamızda Ticaret Bakanlığından gelecek personelin de katılımıyla Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Düzenlenecektir.

Katılmak isteyen üyelerimizin https://www.gaib.org.tr/forms/kilis_seminer/basvuru.htm adresinden kayıt yaptırmaları rica olunur.

Program detayı ekte sunulmuştur.

[Devamını oku...]

16
Gerçek ve Tüzel Kişilerin VERBİS'e Kayıt Zorunluluğu

   6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 16 ncı maddesine göre kişisel veri işleyen gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının kişisel veri işlemeye başlamadan önce Veri Sorumluları Siciline (“Sicil”) kaydolması gerekmektedir. Bu kapsamda, KVKK Veri Yönetimi Dairesi Başkanlığınca Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi (“VERBİS”) hazırlanmış olup veri sorumluları bu sisteme kayıt olacaklardır.

VERBİS; kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin, kişisel veri işlemeye başlamadan önce kaydolmaları gereken ve işlemekte oldukları kişisel verilerle ilgili kategorik bazda bilgi girişi yapacakları bir kayıt sistemidir.

VERBİS, Sicile kayıt yükümlülüğü olan veri sorumluları için;

  • Yurtiçinde Yerleşik Gerçek / Tüzel Kişi,
  • Yurtdışında Yerleşik Gerçek / Tüzel Kişi,
  • Kamu Kurum ve Kuruluşları

olmak üzere 3 farklı yapı şeklinde kurgulanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan Kararlarla veri sorumluları için son kayıt tarihleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

  • Yıllık çalışan sayısı 50’den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den çok olan veri sorumluları - 31.12.2019,
  • Yurtdışında yerleşik tüm veri sorumluları - 31.12.2019,
  • Yıllık çalışan sayısı 50’den az ve yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den az olmakla birlikte ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan veri sorumluları - 31.03.2020,
  • Kamu kurum ve kuruluşu veri sorumluları - 30.06.2020,

tarihine kadar Sicile kayıt olmak zorundadır.

Kanunun 18 inci maddesinin birinci fıkrasının ç bendinde “… Veri Sorumluları Siciline kayıt ve bildirim yükümlülüğüne aykırı hareket edenler hakkında 20.000 Türk lirasından 1.000.000 Türk lirasına kadar idari para cezası verilir.” hükmü yer almaktadır.

VERBİS sistemi için https://verbis.kvkk.gov.tr/

VERBİS sistemi hakkında bilgilerin yer aldığı 'Sorularla VERBİS' dosyası ektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 78İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son