Haberler

Entries for Ocak 2015

30
ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDAN SRC 5 BELGESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Mesleki yeterlilik kuruluşlarınca düzenlenen kurslara katılarak kurs tamamlama sınavlarında başarılı olan ve Eğitim Tamamlama Belgesine sahip şoförlerin bu belgeleri ibraz etmeleri halinde, bu belgeleri 31/03/2015 tarihine kadar SRC5 Belgesi muadili olarak kabul edilecektir.

[Devamını oku...]

22
İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU KİTSO’DA TOPLANDI

 Ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmek amacıyla oluşturulan Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanı Sıdıka BEBEKOĞLU Başkanlığında Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında toplandı.

Sohbet ve tanışma havasında geçen toplantıda kadın girişimcilerin vizyonu ve misyonu konuşuldu. Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanı Sıdıka BEBEKOĞLU üyelere  Kurulun görevleri hakkında bilgiler verdi.

Ayrıca  toplantıda bir konuşma yapan KİTSO Genel Sekreteri M.Murat SAKAR  Kadın Girişimcilerin önemine vurgu yaparak kadınların iş hayatında üstlenmeleri gereken rolleri hakkında bilgi verdi. Kadın girişimci kurulunun oluşturulmasındaki amaçlarının, kadın girişimcilerin Odanın yönetimindeki işlevlerinin etkinleştirilmesi, kadınların iş hayatındaki potansiyellerinin geliştirilmesi, rekabet güçlerinin arttırılarak İlimizin kalkınmasına destek olmaları olduğunu belirtti.  

[Devamını oku...]

21
CUMHURİYET VE MİLLİYET GAZETELERİNE KINAMA

KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ; 19 Ocak 2015 tarihli Cumhuriyet Gazetesinde “Buralarda Herkesin Bir Yandan Tutması Vardır” başlıklı haber dolayısıyla Cumhuriyet Gazetesini; Milliyet.com.tr adresinden yayınlanan “Katalogdan Kuma Seçiliyor” başlıklı haber dolayısıyla Milliyet Gazetesini kınadıklarını belirtti.

[Devamını oku...]

21
MİSAFİRİMİZ ADANA ABD 2.KONSOLOSU  JAMES MİCHAEL SAXTON-RUİZ

 Adana ABD 2.Konsolosu James Michael SAXTON-RUİZ Odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Erdal ÖNDEŞ ve Genel Sekreterimiz M.Murat SAKAR ile görüş alışverişinde bulundu.

Bir tanışma ziyareti mahiyetinde olan görüşmede Bölgemizin ticareti ve Suriye de yaşanan olayların Kilis’e etkisi üzerinde duruldu.

Sayın  James Michael SAXTON-RUİZ kendisine ikram edilen İlimize özgü Gerebiç’i ilk defa yediğini ve çok beğendiğini ifade etti.

[Devamını oku...]

15
KİTSO BAŞKANI ÖNDEŞ HOLLANDA ÇALIŞMA ZİYARETİNİ TAMAMLADI

KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Hollanda çalışma ziyaretine katıldı.

 

[Devamını oku...]

12
Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu "Yenilenebilir Enerjiyi" ele aldı

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) öncülüğünde başlatılan Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu'nun dördüncü toplantısı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasının (ŞUTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son