Haberler

Entries for Ekim 2016

28
CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI KUTLU OLSUN
 
17
KİLİS POLATELİ ŞAHİNBEY TEKSTİL İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ RESMEN ONAYLANDI

 Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Bakanlık tarafından onaylanmasının ardından bir açıklama yapan Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şunları söyledi;

 

“Kilis ve Gaziantep arasında kuruluş çalışmalarını yürüttüğümüz Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin güzel haberini aldık. Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 322 sicil numarasıyla resmen onaylanarak tüzel kişilik kazandı. Sanayicilerimize, Şehrimize ve tüm Kilis halkına hayırlı uğurlu olsun.

 

Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin bu noktaya gelmesinde birçok insanın emeği var. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

[Devamını oku...]

17
KİLİS VALİSİ İSMAİL ÇATAKLI’DAN KİTSO’YA ZİYARET

Kilis Valisi Sayın İsmail ÇATAKLI, Kilis Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek KİTSO Meclis Üyeleri ile tanıştı ve Oda binasında incelemelerde bulundu.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, Meclis Başkanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU ve Meclis Üyelerinin hazır bulunduğu ve KİTSO toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ bir konuşma yaptı.

 

Kilis Valisi Sayın ÇATAKLI’yı Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında ve aralarında görmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti;

“Göreve başladığınız şu kısa süre içerisinde, bizlere gösterdiğiniz yakınlık ve çalışmalarımızda önümüzü açan bitirici yardımlarınız için tüm çalışma arkadaşlarım ve üyeleriz adına size bir kez daha teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

İnşallah sizin teşvik ve desteğiniz ile bizler de güzel hizmetlerde bulunmaya gayret göstereceğiz.  

Fazla vaktinizi almadan Odamız ile ilgili özet bilgiler vererek sözlerimi tamamlamak istiyorum.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası 1922 yılında kurulmuş Ülkemizin en eski Odalarından biridir.

1297 aktif üyemiz bulunmaktadır.

Bunun 88 Anonim Şirket, 35 Kooperatif, 518 Limited Şirket olmak üzere toplam 641 tüzel kişi,

656 gerçek kişi olmak üzere

Toplam 1297 kişi üyemiz bulunmaktadır.

13 Meslek Komitemiz mevcut olup, meslek komitesi üye sayımız 71 kişidir.

Meclisimiz 29, Yönetim Kurulumuz ise 7 kişiden oluşmaktadır.

Mevcut arsamız üzerine yapılan Hizmet Binamızın inşaatı devam etmektedir.

Konferans ve Toplantı salonlarından oluşan B Blok inşaatı tamamlanmıştır.  Bu bloğun tamamı toplantı salonlarından oluşmaktadır. 1 adet anfi konferans salonu, 1 adet U düzeni toplantı salonu, 1 adet sınıf düzeni toplantı salonu, 1 adet meslek komitesi toplantı oDası ve 1 adet çok amaçlı toplantı salonu bulunmaktadır. Toplam inşaat alanı 2151 m2 dir.

İdari bölümlerden oluşan A Blok 4 ve 5. ilave kat inşaatları devam etmektedir. Toplam inşaat alanı ise yaklaşık 2000 m2 dir.

Bu güne kadar A ve B Blok inşaatlarına toplam 2.653.428.TL harcama yapılmıştır. Bu paranın 1.100.000.TL si yapılan projelerden hibe yolu ile alınmıştır.

Hizmet binası inşaatı ve çevre düzenlemesi 2017 yılında tamamlanacaktır.

5174 sayılı kanunla verilen görevlerin yanında OSB kuruluşları, sosyal hizmetler ve ilimiz ile ilgili, diğer konularda yapılan çalışmalara katkı sunmaya çalışmaktayız.

Her yıl Ramazan ayında mutad hale getirdiğimiz gıda yardımı ve ilk ve orta öğretime yönelik eğitim yardımlarımız devam etmektedir. Odalar ve Borsalar Birliğinin sponsor olduğu bu yardım kapsamında bu yıl 715 aileye gıda yardımı, geçen yıl 1000 öğrenciye kışlık bot yardımı yapılmıştır. Bu yıl eğitim yardımı kapsamında yapacağımız yardım ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.”

 

Daha sonra Kilis Valisi İsmail ÇATAKLI bir konuşma yaptı.

 

Vali ÇATAKLI, “Yaklaşık 4 ay önce göreve başlamamdan itibaren Ticaret ve Sanayi Odasının yapıcı, işbirliğine açık, yöre menfaatini gözeten bir gayreti ile karşılaştım, bu yüzden kendilerine ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Valiliğimiz arasında imzalanan protokol ile İlimize yapılması planlanan Fen Lisesinin de inşaatına başlanıldığını söyleyen Kilis Valisi;

 

İnşaatın bir an önce başlatılması için gereken zemin etütlerinin tamamlatıldığını ve arsanın inşaat için hazır hale getirildiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti;

 

“Eski Yatılı Bölge İlköğretim Okulunun yerine yapılacak olan 16 derslikli Fen Lisenin ihalesi yapılarak inşaatına fiilen başlanmıştır. İlimizin eğitimine önemli katkı sağlayacak olan Fen Lisesinin yapımı için desteklerinden dolayı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ve girişimleri ile bu hayırlı hizmetin gerçekleşmesine vesile olan Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyor, ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

 

Polateli organize sanayinde sona gelinmiştir. Polateli Organize sanayimizin kuruluş protokolünün sayın Bakan tarafından imzalanmış ve tüzel kişilik kazanmıştır. Artık tüzel kişilik kazanmasıyla birlikte zahmetli kısmın önemli bir bölümünü aşmış olduk,” dedi.

 

ÇATAKLI, “Polateli OSB 2013 yılında başlamış yaklaşık 3 yıl bir geçmişi var. Bu süreçte emeği geçen başta sayın bakanlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah memleketimizi için hayırlı bir adım atılmış olur,” dedi.

 

Polateli OSB’nin klasik bir OSB gibi düşünülmemesi gerektiğini vurgulayan ÇATAKLI, “ Polateli OSB’nin hem bölgeye hem güneyimizdeki ülkelere hitap edebilecek nitelikte bir organize sanayi olacak,” dedi.

 

Toplantının sonunda KİTSO hizmet binasını gezen Vali ÇATAKLI, üst katlara ek olarak yapılan olan Kilis Kültür ve Kongre Merkezi ile diğer toplantı salonlarının inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu.

 

[Devamını oku...]

07
KİTSO KİLİS’İN SORUNLARINI BAŞBAKANA İLETTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Toplanan ve Başbakan Binali YILDIRIM’ın huzurları ile yapılan IX. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurasına katılan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, Kilis’in sorunlarını ve çözüm önerilerini Başbakana aktardı.


IX. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun ev sahipliğinde Başbakan Binali YILDIRIM’ın başkanlığında, Başbakan Yardımcısı Nurettin CANİKLİ, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK ile 365 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanları ve meclis başkanlarının katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Şurada, 81 ilden 365 oda/borsa başkanı özel sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini, Başbakan Yıldırım ve bakanlara iletti.

 

Şuraya katılan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ de Kilis sorunlarını ve çözüm önerileri ile ilgili bir konuşma yaptı.

 

KİTSO Başkanı konuşmasında şunları söyledi:

 

Sayın Başbakanım,

 

Tarihi ve Coğrafi şartların sınırda ücra bir köşeye sıkıştırdığı Kilis zor günler geçirmektedir.

 

2011 yılında başlayan Suriye’deki iç savaş nedeniyle büyük bir mülteci göçüne maruz kalmıştır.

 

Halen kendi nüfusundan daha fazla mülteciye ev sahipliği yapmaktadır.

 

Bütün bunlara ilave olarak 18 Ocak 2016 tarihinden itibaren Suriye’deki terör örgütlerinin hedefi haline gelmiş ve bu örgütlerin roketli saldırılarına maruz kalmıştır.

 

Zaman zaman devam eden bu saldırılar nedeni ile Kilis’in güvenliği tehdit altındadır.

 

Yine bu saldırılar nedeni ile ekonomisi ve sosyal hayatı çökmüştür.

 

Yatırımlar durmuş, işyerleri bir bir kapanmaktadır.

 

İlimizde görev yapan memurlar tayin isteyerek; Hali vakti yerinde olan insanlar ise başka şehirlere göç ederek Kilis’ten ayrılmak istemektedir.

 

Bu sıkıntılar yaşanırken Kilis’in Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Paketinin dışında kalması da tüm Kilislileri derinden üzmüştür.

 

Sayın Başbakanım,

 

Kilis’in acil olarak desteğe ve morale ihtiyacı bulunmaktadır.

 

  • Kilis’in güvenlik meselesi Ülkemizin de güvenliği ile ilgilidir mutlaka sağlanmalıdır.

 

  • Terörden etkilenen diğer illerde olduğu gibi Kilis için Acil Destek Paketi hazırlanmalıdır.

 

  • Güneydoğu Anadolu Bölgesinin bir ili olan Kilis, Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Paketine dahil edilerek Cazibe Merkezi 23 ile ilave edilmelidir.

 

2. Konu Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’dir.

 

Bu Organize Sanayi Bölgesi Kilis’in Polateli ilçesi sınırları içerisinde 15 bin dönüm arazi üzerinde kurulmaktadır.

 

Gelişme sahası ile birlikte 45 bin dönüme kadar büyütülmesi mümkündür.

 

Kurulduğunda alan olarak Ülkemizin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olacaktır.

 

Yaklaşık 100 bin kişiye istihdam sağlayacaktır.

 

Bu güne kadar;

 

Kuruluş çalışmaları tamamlanmış ve Müteşebbis Heyet oluşturularak Bakanlık Onayına sunulmuştur.

 

  • Bu bölgenin bir an önce tamamlanarak yatırımcıya sunulması için 2017 yılı Yatırım Programına alınması gerekmektedir.

 

3. Konu ise Amanos Tüneli’dir.

 

Bu tünel Hassa ve İskenderun arasındaki Amanosların delinmesi ile; Kilis’i,                                                                                                          bölgemizin sanayi merkezi Gaziantep’i, bütün Güneydoğu Anadolu Bölgesini, En kısa yoldan İskenderun Körfezine ve limana bağlayacak olan önemli bir projedir.

 

Amanos Tüneli’nin açılması halinde, halen 320 kilo metre mesafeden limana bağlanan Kilis 85 kilo metre mesafeden limana bağlanacaktır.

 

  • Bu proje Kilis, Gaziantep ve Hatay için olduğu kadar Bölgemiz ve Ülkemiz için de önemlidir.

 

Bir an önce inşaatına başlanması tüm bölge halkının arzusudur.

 

Diğer bir konu ise Kilis 7 Aralık Üniversitesinde ikinci öğretimin iptal edilmesidir.

 

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde roket saldırıları gerekçe gösterilerek iptal edilen ikinci öğretimin yeniden başlatılarak bu yanlışın düzeltilmesi gerekmektedir.

 

Arz ederim.

 

[Devamını oku...]

06
HOPA TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN KİTSO’YA ZİYARET

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve meclis üyelerinden oluşan bir heyet, Kilis Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

 

KİTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, müşterek bir meclis toplantısı icra edildi.

 

KİTSO’da yapılan toplantıda, KİTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, Hopa heyetine Kilis'in ekonomik ve sosyal durumu hakkında bir konuşma yaparak Hopa TSO heyetini bilgilendirdi. KİTSO Başkanı ÖNDEŞ yaptığı konuşmada; “Sayın Meclis Başkanım, sayın Yönetim Kurulu Başkanım, Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının Çok Değerli heyeti, Değerli çalışma arkadaşlarım, sizleri Odamızda görmekten büyük memnuniyet duyduğumu belirterek şahsım ve değerli çalışma arkadaşlarım adına hepinize hoş geldiniz der saygıyla selamlarım….

 

Bilindiği üzere Kilis Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Suriye sınırında küçük bir ildir. Daha önce Gaziantep’e bağlı bir ilçe iken 1995 yılında il statüsüne kavuşmuş olup, Ülkemizin 79. İli olmuştur.

 

Kuruluş tarihi bilinemeyecek kadar eskilere dayanmaktadır. Kendine özgü şivesi, mutfağı, folkloru, han, hamam, kervansaray, kale ve cami gibi kültür varlıkları ile tarihi bir şehir özelliğini taşımaktadır.

En önemli tarım ürünü üzüm ve zeytindir.

 

Öteden beri Suriye-Anadolu ticaret yolu üzerinde bulunmasından dolayı her zaman canlı bir ticarete sahip olmuştur. 

 

Sanayisi gelişmemiştir. Ancak sanayileşme çabası ve gayreti içerisindedir. 90 hektar alan üzerine kurulu bir organize sanayi bölgemiz bulunmaktadır. Bu bölgede yer alan 43 parselin de tamamı dolmuştur. 28 parselde üretim yapılmaktadır. 6 parselde inşaat devam etmektedir. Genişletilme çalışmaları devam etmekte olup, 128 hektar alanın kamulaştırma ve parselasyon işlemi tamamlanmıştır.

 

Ayrıca il merkezine 18 km. mesafede bulunan Polateli ilçemiz sınırları içerisinde Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş çalışmaları Odamızın girişimleri ile devam etmektedir.

Bu Organize Sanayi Bölgesi Kilis’in Polateli ilçesi sınırları içerisinde 15 bin dönüm arazi üzerinde kurulacaktır.

 

Gelişme sahasında bulunan hazine arazileri ile birlikte 45 bin dönüme kadar büyütülmesi mümkündür.

Kurulduğunda alan olarak Ülkemizin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olacaktır.

Yaklaşık 100 bin kişiye istihdam sağlayacaktır.

Bu güne kadar;

Bütün etüt çalışmaları bitirilmiş,

ÇED Raporu çıkartılmış,

Mera Vasıflı arazilerin vasıf değişikliği yapılarak Hazine adına tescili yapılmış,

Müteşebbis Heyet oluşturularak Bakanlık Onayına sunulmuştur.

 

Sayın Başkan, Değerli Misafirler,

Fazla vaktinizi almadan, özet olarak Odamızdan ve Suriye’de yaşanan olaylardan bahsederek sözlerimi tamamlamak istiyorum.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası 1922 yılında kurulmuş Ülkemizin en eski Odalarından biridir.

1292 aktif üyemiz bulunmaktadır. Bunun 638 kişisi tüzel, 654 kişisi de gerçek kişilerden oluşmaktadır.

13 Meslek Komitemiz mevcut olup, meslek komitesi üye sayımız 71 kişidir.

Meclisimiz 29, Yönetim Kurulumuz ise 7 kişiden oluşmaktadır.

Mevcut arsamız üzerine yapılan Hizmet Binamızın inşaatı devam etmektedir.

Konferans ve Toplantı salonlarından oluşan B Blok inşaatı tamamlanmıştır.

İdari bölümlerden oluşan A Blok 4 ve 5. ilave kat inşaatları devam etmektedir.

Hizmet binası inşaatı 2017 yılında tamamlanacaktır.

 

Hemen yanı başımızda Suriye’de yaşanan olayların Kilis’e etkilerine gelince;

Kilis 2011 yılında başlayan Suriye’deki iç savaş nedeniyle büyük bir mülteci göçüne maruz kalmıştır.

Halen kendi nüfusundan daha fazla mülteciye ev sahipliği yapmaktadır.

127 bin kişi nüfusu bulunan Kilis’te 140 bin kişi civarında Suriyeli mülteci bulunmaktadır. Bunların yaklaşık 40 bin kişisi Öncüpınar ve Beşiriye adlı 2 Mülteci kampında barınmakta, diğerleri ise şehir içerisinde konaklamaktadır.

Kilis’in tek başına aldığı mülteci sayısı tüm Avrupa devletlerinin aldığı mülteci sayısından fazladır.

Kilisliler bütün zorluklara rağmen bu yükü omuzlamayı başarmış ve tüm Dünyaya örnek olacak bir yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmuştur.

Ancak yanı başımızda devam eden savaş ortamı birçok terör örgütünün sınırımıza yerleşmesine sebep olmuştur.

Bunun neticesinde 18 Ocak 2016 tarihinden itibaren Suriye’deki terör örgütlerinin hedefi haline gelmiş ve bu örgütlerin roketli saldırılarına maruz kalmıştır.

Bu güne kadar Kilis’e yaklaşık 100 adet Katyuşa roketi atılmıştır. Bu saldırılar neticesinde biri güvenlik görevlisi olmak üzere 25 kişi şehit olmuş, 100’ den fazla kişi de yaralanmıştır.

Halen zaman zaman devam eden bu saldırılar nedeni ile Kilis’in güvenliği tehdit altındadır.

Yine bu saldırılar nedeni ile ekonomisi ve sosyal hayatı olumsuz etkilenmiştir.

Temennimiz barışın bir an önce sağlanarak, Suriyeli mültecilerin kendi vatanlarına dönmeleri ve Kilis’imizin de eski huzurlu günlerine kavuşmasıdır.

Sözlerime son verirken Allah Ülkemize, Devletimize ve Milletimize zeval vermesin; Birliğimizi, dirliğimizi bozmasın diyorum.. Değerli heyetinizin Odamıza yaptığı bu ziyaretten büyük mutluluk ve memnuniyet duyduğumuzu tekrar belirterek, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” Dedi.

 

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK de ilçenin ekonomik ve sosyal durumuyla ilgili bilgi verdi.

 

AKYÜREK; Bu ülkenin hangi toprağında nerede ne sıkıntı varsa, bu sıkıntılardan dolayı Türk Halkının Anadolu geleneğinden kaynaklı olarak yüreğinin yandığını söyledi.

 

Akyürek “Buraya bomba düştü, ülkemizin başka yerlerine de düşüyor ama emin olun ülkemizin her tarafı bu acıyı ve üzüntüyü yaşıyor. Sizlerin şehitleri bizimde şehidimizdir. Acı sizin kadar bizimde acımızdır. Buradan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar, yaralılarımız ve gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Hopa’nın Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine Sarp Sınır Kapısına sahip olduğunu kaydeden Ak yürek “İlçemiz 35 bin nüfusu olan, Kafkas Cumhuriyetlerine Gürcistan Üzerinden sınır kapsı bulunan bir yer. Günlük 20 bin, yılda yaklaşık 7 milyon yolcunun giriş ve çıkış yaptığı  Sarp Sınır kapısına sahibiz. En çok yolcunun giriş çıkış yaptığı bu hudut kapısında sorun ve sıkıntılarımızda olmuyor değil ama bu giriş çıkışlar ekonomiye ciddi bir canlılık getiriyor. Ticaret sadece kendi sınarlarımız, kenti topraklarımız kendi ilçemiz ve şehrimiz içinde dönmüyor. Nerede yabancı varsa nerede hareket varsa ticaret orada var.  Hopa’da 7 milyon insanın geçtiği bir kapı var. Türkiye’nin en önemli limanlarından biri Hopa PORT özelleştirme kapsamında 2’inci sırada özelleştirilen bir liman. Hem transit yüklere hem de bölgesel ve iç piyasaya hitap eden bir limanımızıdır” dedi.

 

Hopa Limanının lojistik açıdan Hopa’ya önemli katkılarının olduğunu belirten Akyürek “Güneydoğu’dan bizim bölgelere bir yük nakli varsa, Hopa’da çok iyi bir liman var ve bu liman sizlerin hizmetine hazırdır.  Karadeniz’de, Ortadoğu ve iç turizmden kaynaklı yoğun bir turizm artışı var. Son 5 yılda hayal edilemeyecek derecede turizm ekonomisi doğdu. Bu turizm ekonomisinden bizler yeterince pay alabiliyor muyuz? Tecrübe etmek için beklemek gerekmez. Tecrübelilerden yararlanmak maliyetin düşürülmesi ve riskin azaltılması anlamına geliyor. Bu yüzden tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz. Bin 500 yatak kapasitesine sahip olan ilçemizde  yaz döneminde boş yatak bulmak çok zor. 10’uncu aydan sora da yüzde 50 kapasite ile çalışıyoruz. Gelişen bu turizmden yeteri kadar pay alabilmek için yağışın ve yeşilin yok denecek kadar az olduğu Ortadoğu ülkelerine diyoruz ki cennetin bütün ihtişamı Karadeniz’de var. Herkesi bu güzelliği ve doğayı görmeye davet ediyoruz.” dedi.

 

Hopa Limanı hakkında bilgiler veren HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ise,  Hopa Limanın konumu itibariyle merkezi bir yerde olmadığını bu durumun beraberinde bazı avantaj ve dezavantajları getirdiğini söyledi.

 

Özer “Bu dezavantajı avantaja çevirmek istiyoruz. Doğu ve Güneydoğu bölgemizin kömür ihtiyacı limanımızdan ulaştırılıyor. Diğer limanlardan gelen inşaat malzemeleri de buranda iç ve yurt dışı piyasasına ihraç ediliyor. Bunların dışında limanımızda farklı terminaller var. Bunların bir tanesi de petrol ve akaryakıt terminali. Romanya ve Bulgaristan’daki rafinerilerden gelen akaryakıt doğru Anadolu bölgesine veriliyor” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getiren KİTSO Meclis Başkanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU; “Odalar arası işbirliği, bilgi ve görüş alışverişi önem arz etmektedir. Bugün buraya gelerek bizleri ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır.” Dedi.  

[Devamını oku...]