Haberler

Entries for Kasım 2014

27
KİLİS TİCARET VE SANAYİ ODASININDAN MİLLİ EĞİTİME KABAN YARDIMI

Kilis Ticaret ve Sanayi Odasının her yıl mutad hale getirdiği fakir öğrencilere yaptığı yardım bu yıl da Kaban dağıtımı yapılarak devam etmektedir.

 

Bu konuda bir açıklama yapan Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ:

Eğitim camiasına yardımlarının devam edeceğini ifade ederek ” Bu yıl da Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tespit ettiği orta okullarda okuyan fakir öğrencilere kaban yardımı yapıyoruz” dedi.

 

Yardımın dağıtımında özellikle tören düzenlenmediğini belirten KİTSO Başkanı Öndeş: “Bu konuda kaynak sağlanması ve kabanların temin edilmesi hususunda çalışmaların tamamlanmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce tespit edilen Orta Okulların Kaban ihtiyacı Okul İdaresine teslim edilmeye başlanmıştır. Bu amaçla toplam 1200 adet kaban Okullarımıza teslim edilmiştir. Fakir öğrencilerin tespiti ve kabanların dağıtımı okul idarelerince yapılacaktır.  Odamızın aldığı karar gereği ayrıca dağıtım töreni yapılmamıştır. Okul yönetimi kabanların verildiği öğrenci listelerini daha sonra Odamıza teslim edeceklerdir.

 

17.11.2014 tarihinden beri dağıtımı devam eden Kabanlar ile ilgili kaynak bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temin edilmiştir.

 

Göz bebeğimiz sevgili çocuklarımıza ve Eğitime verdiğimiz maddi ve manevi desteklerimiz bundan böyle de artarak devam edecektir.

 

Bu yardımın yapılmasına maddi kaynak sağlayan, destek veren ve dağıtımında emeği geçen kurum ve kuruluşlara ve onların yönetici ve çalışanlarına teşekkürü borç bilir, şükranlarımızı sunarız” dedi.

[Devamını oku...]

21
GÜNEY KORE / DOLANDIRICILIK UYARISI

Seul Ticaret müşavirliğinin Ekonomi Bakanlığına gönderdiği yazıya atfen,  Güney Kore’ye ihracat ve özellikle bu ülkeden ithalat yapan firmalarımızın elektronik posta adreslerine yasadışı yollardan girerek yazışmalarını okuyan üçüncü şahısların, sahte e-posta adreslerinden gönderdikleri mesajlar yoluyla dolandırıcılık yaptıkları ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

21
HANNOVER MESSE 2015

Hannover 2015 Sanayi Fuarı Türkiye Milli Katılım Organizasyonu 13-17 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odası Tarafından düzenlenecektir.

 

[Devamını oku...]

12
GARANTİ ANADOLU SOHBETLERİ 96. TOPLANTISI KİLİS’TE YAPILDI

Garanti Bankası’nın 2002 yılından beri gerçekleştirdiği ‘’Garanti Anadolu Sohbetleri’’ toplantısının 96’ıncısı, Garanti Bankası ve Odamız işbirliğince 11 Kasım 2014 tarihinde Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezinde düzenlendi.

[Devamını oku...]

06
KİTSO BAŞKANI ÖNDEŞ; İŞ MÜFETTİŞİ ÜNVANINI KULLANARAK DERGİ SATIŞI YAPANLARA İTİBAR ETMEYİN

 Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ “İş Müfettişi unvanını kullanarak iş yerlerine giderek teftiş yapacaklarını ve iş mevzuatı ile ilgili kitap v.s. nitelikli yayınlar, organizasyon davetiyeleri satmak isteyen kişilere itibar edilmemesi konusunda KİTSO mensuplarını uyarmak amacı ile bir açıklama yaptı.

 

KİTSO Başkanı tarafından yapılan açıklamada;

 

İş teftiş Kurulu Başkanlığının ücret karşılığında, herhangi bir kitap, dergi v.b. nitelikte yayın satmadığı gibi, yine bu nitelikte eğitim, bilgilendirme ve benzeri bir faaliyeti de bulunmadığı T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – İş teftiş Kurulu Başkanlığından alınan 20.10.2014 tarih ve 8227 sayılı yazısı ile bildirilmiştir.

İş Müfettişleri teftiş faaliyetlerini kanun, tüzük ve yönetmelikler ile sair mevzuata uygun olarak önceden hazırlanan ve kendilerine verilen teftiş programı dâhilinde yürütmekte olup teftiş için gittikleri işyerlerinde, işverenlere ve ilgili kişilere “İş Müfettişi Kimlik Belgesi”ni göstermek suretiyle kendilerini tanıtırlar.

İşverenler ve ilgili diğer kişilerin benzer durumla karşı karşıya kalmaları halinde ilgililerden yukarıda bahsi geçen kimlik belgesini göstermelerini talep etmelerini, herhangi bir şüphe veya tereddüt halinde T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile irtibata geçmeleri, sahtecilik, ya da dolandırıcılık halinde ise Cumhuriyet Savcılıklarına başvurmaları gerekmektedir.

Bu nedenle İş Müfettişi unvanını kullanarak iş yerlerine giderek teftiş yapacaklarını ve iş mevzuatı ile ilgili kitap v.s. nitelikli yayınlar, organizasyon davetiyeleri satmak isteyen kişilere üyelerimizin itibar edilmemesi hususunun önemini belirterek uyarıda bulundu.

[Devamını oku...]

06
KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARI DESTEKLENMEYE DEVAM EDİYOR

 Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkındaki 2014/43 Nolu Tebliğ, 26.10.2014 tarih ve 29157 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Kilis ilinde desteklenecek yatırımlar;

-          Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması

-          Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması

-          Su ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması

-          Soğuk hava deposu

-          Çelik silo

-          Hayvansal orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması

-          Alternatif enerji kullanan yeni sera

-          Alternatif enerji üretim tesisleri

-          Tarımsal üretime yönelik modern sabit yatırımlar.

 

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi konulu 2014/43 Nolu Tebliğ çerçevesinde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların, tebliğin yayımlanma tarihi olan 26.10.2014 tarihinden başlamak üzere 24.12.2014 tarihi mesai bitimine kadar elektronik ortamda girişlerini yapmış oldukları “ Hibe başvuru formu ve eklerini” Kilis Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

 

 Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkındaki 2014/43 Nolu Tebliğ ve ekleri “www.kilis.tarim.gov.tr” veya “www.tarim.gov.tr” adreslerinden elektronik olarak edinilebilir.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son