Haberler

Entries for Kasım 2015

26
VERGİDE ELEKTRONİK TEBLİGAT DÖNEMİ BAŞLIYOR

Elektronik Tebligat, 213 sayılı Vergi Usul Kanunu ve 456 sıra no.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği hükümlerine göre tebliği gereken belgelerin, E-Tebligat sistemi ile mükelleflerin elektronik adreslerine tebliğ edilmesidir. Bu tebliğ fiziki ortamda yapılan tebligat ile aynı sonucu doğurmaktadır.

 

E-Tebligat uygulaması 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren başlayacaktır. E-Tebligat başvurusunu, mükellefler, bizzat kendisi veya kanuni temsilcisi aracılığıyla yapabileceği gibi E-Tebligat ile ilgili işlemleri yapmak üzere özel yetki içeren noterden alınmış vekâletnameyle vekili aracılığı ile de yapılabilir.

 

[Devamını oku...]

24
MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR. K.ATATÜRK

Tüm Öğretmenlerimize Saygılarımızla…

[Devamını oku...]

20
KİTSO ÜYELERİNE KOSGEB DESTEKLERİ ANLATILDI

KİTSO ÜYELERİNE KOSGEB DESTEKLERİ ANLATILDI

 

 

KİTSO tarafından organize edilen toplantıda KOSGEB destekleri anlatıldı.

 

KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere İlimizde faaliyetini sürdüren KOSGEB Müdürlüğünün KOBİ’lere yönelik önemli destekleri bulunmaktadır. Bu desteklerden üyelerimizin azami derecede faydalanması başta kendileri olmak üzere Kilis’in kalkınması açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle KOSGEB desteklerinin Oda üyelerimize tanıtılması amacı ile Kilis Özel İdaresi Toplantı Salonunda bu toplantı tertip edilerek “KOBİ’lerde Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi” ve “KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş” konuları öncelikli olmak üzere KOSGEB’in diğer destekleri genel olarak tanıtılmıştır.” Dedi.

 

KOSGEB il Müdürü Mithat PAS’ın yapmış olduğu sunumda anlatılan KOSGEB’in destekleri, hibe ve faizsiz kredileri katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.

 

KOBİ Destek Programı kapsamında “KOBİ’lerde Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi” ve “KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş” başlıklarında çağrıya çıkıldığını, başvuruların 30 Kasım 2015 tarihinde sona ereceğini belirten PAS: “KOBİ’lere kapılarının her zaman açık olduğunu, KOSGEB olarak Proje yapımı ile ilgili bilgilendirme konusunda her türlü yardıma hazır olduklarını.” Söyledi.

 

Soru cevap kısmının ardından toplantı sonlandırıldı.

 

 

[Devamını oku...]

17
KİTSO’NUN EĞİTİME DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

 Kilis Ticaret ve Sanayi Odası her yıl mutad hale getirdiği fakir öğrencilere yaptığı yardıma bu yıl da “Kışlık Ayakkabı” dağıtımı ile devam ediyor.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Şüphesiz toplumların kalkınması eğitimle doğru orantılıdır. Bu nedenle Eğitim ve Öğretime katkı sağlamak hepimizin görevi olmalıdır. Bu düşünceden hareketle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin destekleri ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilk ve ortaokullarda okuyan fakir öğrencilerimizi desteklemek amacıyla bu yıl kışlık ayakkabı yardımı yapıyoruz.” Dedi.

 

KİTSO Başkanı ÖNDEŞ: “Bu konuda kaynak sağlanması ve kışlık ayakkabıların temin edilmesi hususunda çalışmaların tamamlandığını ilk ve ortaokullarda okuyan öğrencilere dağıtılmak üzere 1000 adet kışlık ayakkabının okullara teslim edilmeye başlandığını belirterek fakir öğrencilerin tespiti ve kışlık ayakkabıların dağıtımının okul idarelerince yapılacağını ve bunun için ayrıca tören düzenlenmeyeceğini” söyledi.  

 

Dağıtılan kışlık ayakkabı ile ilgili kaynak bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temin edildiğini ifade eden ÖNDEŞ:

 

“KİTSO’ nun Göz bebeğimiz olarak gördüğü sevgili çocuklarımıza ve Eğitime verdiği desteklerin bundan böyle de artarak devam edecektir.

 

Bu yardımın yapılmasına maddi kaynak sağlayan, destek veren ve dağıtımında emeği geçen kurum ve kuruluşlara ve onların yönetici ve çalışanlarına teşekkürü bir borç bilir, şükranlarımızı sunarız” dedi.

[Devamını oku...]

17
KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı

KOSGEB Müdürlüğünün KOBİ’lere vermiş olduğu desteklerden üyelerimizin azami derecede faydalanmaları önem arz etmektedir.

 

Bu kapsamda KOSGEB’in yeni desteklerinin Oda Üyelerimize tanıtılması amacıyla bir toplantı tertip edilmiştir.

 

KOBİ’lerde Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi” ve “KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş” konularının işleneceği toplantı Kilis Özel İdaresi Toplantı Salonunda 19.11.2015 Perşembe günü saat 14.00 da yapılacaktır.

 

KOSGEB uzmanlarının yapacağı sunum ve soru cevap bölümü ile devam edecek bilgilendirme toplantısına teşriflerinizi rica ederim.

 

[Devamını oku...]

16
Kilis TSO Kültür ve Kongre Merkezi Yapım İşi İhale İlanı
Dosyayı indirmek için tıklayınız.
Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son