Haberler

Entries for Kasım 2016

25
LİNA SUİTE HOTEL'DEN ÜYELERİMİZE İNDİRİM

Şehrimizin güzide kuruluşlarından Lina Suite Hotel’den KİTSO üyelerine indirim. Kış sezonu için üyelerimize uygulanacak, açık büfe kahvaltı ve KDV dâhil fiyat listesi aşağıda sunulmuştur.

[Devamını oku...]

24
ÖNÜNÜZDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ...

Tüm Öğretmenlerimize Saygılarımızla...

[Devamını oku...]

11
KİLİS İÇİN ACİL EYLEM PLANI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Milletvekillerimiz Reşit POLAT, M. Hilmi DÜLGER, Kilis Valimiz İsmail ÇATAKLI, Kilis Belediye Başkanımız Av. Hasan KARA, AK Parti Kilis İl Başkanı İzzet TOPRAK, Kilis İl Genel Meclisi Başkanı M. Metin KARAKUŞ, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ ve Kilis Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer SEVENGÜL’den oluşan bir heyet Kilis için acil eylem paketini görüşmek üzere Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN’ı ziyaret etti.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ; “Kilis Heyeti olarak Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN'la biraraya gelerek memleketimiz için hazırlanan acil eylem paketinin son durumunu değerlendirdik. Görüş alış verişinde bulunarak taleplerimizi ve KİTSO olarak hazırladığımız raporu Sayın Bakanımıza sunma fırsatı bulduk. İnşallah Kilis adına her şey daha güzel olacak.” Dedi.

[Devamını oku...]

10
UNUTMADIK..UNUTMAYACAĞIZ…

Cumhuriyetimizin kurucusu, uygarlığa giden yolda milletimizin rehberi, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü aramızdan ayrılışının 78´inci yıldönümünde saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.

[Devamını oku...]

09
KİTSO’DA KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Odamızca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, Meclis Başkanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül KADIOĞLU ve Oda üyelerini hazır bulunduğu ve Odamız toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü uzmanlarınca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı detaylı olarak anlatıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ: “İlimizin desteklenmesi önem arz eden yatırımların başında şüphesiz tarım ve hayvancılık yatırımları bulunmaktadır. Bu kapsamda üyelerimizin ve yatırımcıların desteklerden en azami şekilde faydalanmaları için bu bilgilendirme toplantısını tertip etmiş bulunuyoruz.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül KADIOĞLU ve çalışanlarına yapacakları sunum ve verecekleri bilgilerden dolayı teşekkür ederim.” Dedi.

 

Toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü uzmanlarınca yapılan sunumlarda;

 

-Bitkisel Ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,

 

- Hayvansal Ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,

 

- Su Ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,

 

-Soğuk hava deposu, çelik silo,

 

-Hayvansal orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,

 

-Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni sera, Alternatif enerji üretim tesisleri ile damızlık veya besi konusunda büyükbaş ve küçükbaş hayvan barınakları, Kültür mantarcılığı,

 

- Kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, Bilişim sistemleri ve eğitimi.

 

Konuları anlatıldı.

 

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi konulu 2016/37 Nolu Tebliğ çerçevesinde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların, tebliğin yayımlanma tarihi olan 31.10.2016 tarihinden başlamak üzere 04.12.2016 tarihi mesai bitimine kadar, www.tarim.gov.tr adresi KKYDP Online Başvuru linkinden elektronik ortamda girişlerini yapmış olmaları gerekmektedir.

 

Sunumların ardından söz alan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül KADIOĞLU: “ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak kapılarımız sizlere her zaman açık, bizlere her konuda gelip başvurabilirsiniz. Son yıllarda gelen projelerin tamam onaylandı lütfen bize danışmaktan çekinmeyin, proje ve başvurularınızla birlikte hepinizi beliyoruz.” Diyerek katılımcılara seslendi. Daha sonra “Sizlerle buluşmamıza vesile olan ve bize bu salonu tesis eden Kilis Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ederiz.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ: “Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile her zaman işbirliğine hazırız. Kilis ticaret ve Sanayi Odası Olarak siz değerli üyelerimizle bilgilendirme toplantılarında buluşmaya devam edeceğiz.” Dedi.

[Devamını oku...]

09
BÖLGESEL GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU KİLİS’TE TOPLANDI

Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu’nun 12. Toplantısı, Kilis Ticaret ve Sanayi Odasının (KİTSO) ev sahipliğinde Gaziantep Ticaret Odası, Şanlıurfa, Osmaniye, Kahramanmaraş, Antakya,  Kilis ve Osmaniye’nin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Genel Sekreterleri ile İpekyolu, Karacadağ ve Doğu Akdeniz Kalkınama Ajansları Genel Sekreterleri katılımı ile gerçekleştirdi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Damla TAŞKIN (UNHCR Türkiye Yetkinlik Programları Müdürü) ve Aynur KUYTU’nun (Alman Kalkınma Bakanlığını Temsilen Sequa Projesi Türkiye Direktörü) sunumlarının ardında Suriyeli sığınmacılar ve bölgesel kalkınma projelerini değerlendirdi.

Bugüne kadar her toplantıda bölgenin öncelikli alanları hakkında özel sunumlar ve görüşmeler yaparak farkındalık oluşturma ve çözüm üretmeye çalışan Platform, Kilis’te Suriyeli sığınmacılar ve bölgesel kalkınma projelerini masaya yatırdı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ birbirlerine sınırı olan illerin işbirliği ve diyalogunu arttırmayı ve iş âlemini temsil eden kurumlar olarak ortak hedef ve çalışma alanları belirlemeyi hedefleyen Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu’nun iki yıldan beri bir araya gelerek bölgenin sorunlarına çözüm aradığını belirtti.

Platformun kuruluşunda büyük emeği olan başta GTO eski yönetim kurulu başkanı Eyüp BARTIK olmak üzere tüm Oda Başkanları  ve Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlerinin  bölgesel kalkınmaya ve iller arasında dayanışmaya büyük önem verdiğini hatırlatan ÖNDEŞ, şöyle devam etti;
“Bizler kalkınmanın ve refahın birlikte çalışarak elde edileceğine inanıyoruz. Bölgede sadece bir ilin tek başına kalkınmasını değil hepsinin kalkınmasını aynı zamanda sinerji yaratılmasını istiyoruz.  Bu toplantılarda Odalar arasında ekonomik ve bölgesel kalkınmaya yönelik işbirliğinin yanı sıra sosyal birliktelik de öne çıkıyor. Bu da Odaların birbirini daha iyi tanımasına vesile oluyor.”
Bugüne kadar farklı konu başlıklarıyla bir araya geldiklerini anımsatan ÖNDEŞ, bu konuları tartışarak ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaştıklarını ifade etti. Bugün de “Suriyeli Sığınmacılar ve Bölgesel Kalkınma Projeleri” konusunu ele aldıklarını söyleyen ÖNDEŞ, “Suriyelilerin sorunlarına yönelik daha önce de Kilis ve Hatay’da toplantı yapıldı. Bugün de bölgemizin ortak sorunu olan Suriyeli sığınmacıları ve ortak neler yapabiliriz konularını ele alacağız. Bölgemizin ortak sorunları gibi ortak değerlerini de ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Bölge illerinin orta değerleri; kültür, turizm, gastronomi, ticaret ve sanayi, genç nüfus, üretim çeşitliliği ve gücü, stratejik konum, hepimizin yegane amacı bu değerlerin gelişimi, tanıtımı ve ortak sorunların çözümü için projeler geliştirerek illerimizin faaliyetlerine kaldıraç olmaktır” diye konuştu.

[Devamını oku...]