Haberler

Entries for Aralık 2014

31
2015 VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına ve ekonominin verimlilik temelli, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak sanayi ve hizmet sektöründeki işletmelerin uygulamış oldukları verimliliği arttırma projelerini teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir.

[Devamını oku...]

24
TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri

TOBB İl Kadın ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulları İcra Komitelerinin Seçimleri 25 Aralık 2014 Perşembe günü 10.00 - 16.00 saatleri arasında Odamızda gerçekleştirilecektir.

[Devamını oku...]

18
KİTSO BAŞKANI ÖNDEŞ’ TEN CUMHURBAŞKANI'NA ZİYARET

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

[Devamını oku...]

18
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgili daha önce de yapılan bilgilendirme toplantılarına devam ediliyor.

 

Bu konuda KİTSO Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada: Daha önce bütün KİTSO üyelerinin katılımına açık toplantılar yapıldığı, bu kez sektör bazında bilgilendirme toplantısı yapılmasına karar verildiği, olup bunların ilkinin ilimizdeki muhasebecilere ve sanayicilere yönelik yapıldığı belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

16
TOBB İl Genç Girişimciler İcra Komitesi ve İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Seçimlerine İlişkin Duyuru

 TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve İl genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri 25 Aralık 2014 Perşembe  günü  10.00-16.00 saatleri arasında Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında  gerçekleştirilecektir.  

   

İcra Komitesi Üyeliği adaylık Başvuruluları 16 Aralık 2014 Salı gününden itibaren bir dilekçe ve ekinde aday olabilme şartını tesvik eden adli sicil belgesi ile en geç 22 Aralık 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Odamıza yapılacaktır.

 

Seçmen listesi 16.12.2014 tarihinden itibaren Odamız ilan panosunda askıya çıkartılmıştır.Seçimlerde vekaleten oy kullanılması mümkün değildir.

 

Aday olma şartını taşıyan üyelere ilişkin liste 24 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 08.00’dan itibaren Odamıza ait ilan yerinde asılmak suretiyle duyurulacaktır.

         

[Devamını oku...]

15
Sanayi Sicil Duyurusu

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanuna göre; bir maddenin vasıf, şekil, hassa veya terkibini makina, cihaz, tezgah, alet veya diğer vasıta ve kuvvetlerin yardımı ile veya sadece el emeği ile kısmen veya tamamen değiştirmek veya bu maddeleri işlemek suretiyle devamlı ve seri halinde imal veya istihsal eden yerlerle madenlerin çıkarılıp işlendiği yerler Sanayi İşletmesi olarak değerlendirilmektedir. Sanayi işletmelerin faaliyete başladıktan sonra en geç 2 ay içerisinde Sanayi Sicil Belgesi almaları mecburidir.  Bu süre içerisinde belge almayanların tespit edilmesi halinde idari para cezası uygulanmaktadır.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son