Haberler

Entries for Aralık 2015

31
NİCE MUTLU YILLARA TÜRKİYEM
 
23
26 ARALIK CUMARTESİ GÜNÜ KANAL 24 TV’DE KİLİS TANITILACAK

Kilis’in ve yöresel ürünlerinin tanıtıldığı “Konuşan Ekonomi Programı” 26 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 14:10’da Kanal 24 TV ekranlarında yayınlanacaktır.

 

Programda Kilis’in genel olarak tanıtımını yapıldığı gibi, öne çıkan yöresel ürünleri, sanayisi, tarımı, ekonomisi tanıtılmıştır. İlimizde kurulacak Ülkemizin en büyük OSB’si olacak Polateli OSB hakkında bilgi verilmiş ve Suriye’deki olaylardan dolayı yaşanan göç nedeni ile sıkıntılar işlenmiştir.

 

8 Aralık 2015 tarihinde çekimleri tamamlanan programın gazete yayını ise 30 Aralık 2015 Çarşamba günü STAR Gazetesinde yapılacaktır.

[Devamını oku...]

23
ADANA ABD KONSOLOSU LİNDA STUART SPECHT KİTSO’YU ZİYARET ETTİ

Adana ABD Konsolosu Linda Stuart SPECHT Odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Erdal ÖNDEŞ ile görüş alışverişinde bulundu.

Bir tanışma ziyareti mahiyetinde olan görüşmede Bölgemizin ticareti, Suriye’de yaşanan olaylar ve bu olayların Kilis’e ekonomik etkileri üzerinde duruldu.

Görüşme sonunda Adana ABD Konsolosu Linda Stuart SPECHT ve Oda Başkanımız M. Erdal ÖNDEŞ karşılıklı olarak memnuniyetlerini dile getirerek Suriye’deki olayların bir an önce bitmesi ve kalıcı barışın sağlanması hususunda temennilerde bulundular.

Görüşmede Jay PORTER Ankara ABD Büyük Elçiliği Siyasi İşler Dairesinde Diplomat, Coutney JOHNSON Adana ABD Konsolosluğu Mültecilere Yardım Koordinatörü ve KİTSO Genel Sekreteri M. Murat SAKAR hazır bulundular.

[Devamını oku...]

18
KİTSO BAŞKANI KANAL 24’TE KİLİSİ TANITTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin katkıları ile Kanal 24 tarafından hazırlanan “Konuşan Ekonomi” programının Kilis çekimleri Oda Başkanımız M. Erdal ÖNDEŞ ile yapılan söyleşi ve röportajla tamamlandı.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası binasında yapılan çekim ile Kilis’in öne çıkan yöresel ürünleri ve marka değerleri ile yeni kurulacak olan Polateli OSB, ilimiz sanayisi ve Odamız faaliyetleri Oda başkanı M. Erdal ÖNDEŞ tarafından tanıtılmıştır. Çekimi tamamlanan program ileriki günlerde Kanal 24 tv ekranlarında yayınlanacaktır.

[Devamını oku...]