Haberler

Entries for Aralık 2016

31
NİCE MUTLU VE HUZURLU YILLARA TÜRKİYEM
 
26
TOBB NEFES KREDİSİ DUYURUSU
Sayın üyelerimiz TOBB Nefes Kredisi ile ilgili bilgi dökümanı ektedir.
14
KİTSO’NUN EĞİTİME DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ilk ve ortaokullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere bu yıl da “Kışlık Ayakkabı” yardımı yapıyor.

 

KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

 

“Her yıl olduğu gibi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin destekleri ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilk ve ortaokullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize bu yıl da kışlık ayakkabı yardımı yapıyoruz.

 

Bunun için 1000 çift ayakkabı alınarak öğrencilere dağıtılmak üzere okul yönetimlerine teslim edilmeye başlandı. Okul yönetimlerinin tespit edeceği ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek ayakkabıların dağıtımı okul müdürlerince yapılacak daha sonra dağıtım listeleri okul idaresince onaylanarak odamıza teslim edilecektir.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak eğitime verdiğimiz destekler bundan böyle de devam edecektir.

 

Yine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin katkıları ile yaptırılan TOBB Fen Lisesi’nin inşaatı hızla devam etmektedir. İnşallah önümüzdeki eğitim yılına yetiştirilerek İlimizin hizmetine sunulacaktır.

 

Bu vesile ile bu yardımların yapılmasına maddi kaynak sağlayan, destek veren ve dağıtımında emeği geçen kurum ve kuruluşlara ve onların yönetici ve çalışanlarına teşekkürü bir borç bilir, şükranlarımızı sunarız. ” dedi.

[Devamını oku...]

13
İRAN'DA KONFEKSİYON ÜRÜNLERİ SATAN ŞİRKETLER İÇİN DÜZENLEME GENELGESİ...13.12.2016

Ekonomi Bakanlığının 09.12.2016 tarih ve 91329774-110.03-E135377 sayılı yazısına istinaden, İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Mohammed Reza Nematzade’nin 06.09.2016 tarihinde onayladığı, 9.10.2016 tarihinde tebliğ edilen ve uygulanması için 3 aylık süre tanınan "İran'da Konfeksiyon Ürünleri Satan Şirketler için Düzenleme Genelgesi" ne ilişkin aşağıdaki hususlar belirtilmiştir.

 

1. İran’a ihracat yapmak isteyen yabancı şirketlerin, ülkede bulunan temsilci veya şubeleri ile resmi distribütörlük anlaşması imzalayıp, mezkur belgeyi bağlı olduğu Ticaret Odası, Dışişleri Bakanlığı ve İran’ın o ülkede faaliyet gösteren dış temsilciliklerinde onaylatması ve onaylı belgenin ruhsat almak için İran Esnaf Odası’na sunması gerekmektedir.

2.  İran Esnaf Odası tarafından verilen ruhsat ilk aşamada 2 yıllık olup, bu süre uzatılabilmektedir. Her ürün için bir GTİP kodu belirlenmekte olup, söz konusu kod ürünün gümrüklerden ithali anından satışına kadar olan vergi denetiminin yapılması için belirlenmiştir.

3. Yabancı bir firmanın söz konusu ürünlerde ithalat yapabilmesi için ithalat miktarının belirli bir kısmını ya İran’daki üreticilere vereceği sipariş ile tedarik etmesi veya İranlı temsilcisi ile ortak ya da tek başına İran’da üretim tesisi kurarak ilk 2 sene için ithalat miktarının %20’sini İran’da üretmesi ve söz konusu üretimin %50’sini başka bir ülkeye ihraç etmesini zorunludur. Ayrıca, 3. yıldan itibaren her yıl için İran’da üretim miktarında %5 artış gerekmektedir.

Genelgede bahsi geçen mevzuata uymayan şirket veya tesislerin ürünlerinin kaçak ürün olarak değerlendirileceği de ayrıca belirtilmiştir.

 

Üyelerimize önemle duyurular.

[Devamını oku...]

11
BİZİ BÖLMEYİ, PARÇALAMAYI, YIKMAYI, KORKUTMAYI ASLA VE ASLA BAŞARAMAYACAKSINIZ...

Milletimizin Başı Sağolsun

[Devamını oku...]

07
KİLİS'İMİZİN 95. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN...

Kilis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü kutlu olsun...

[Devamını oku...]