Haberler

Entries for Şubat 2015

26
KİTSO BAŞKANINDAN HOCALI KATLİAMI AÇIKLAMASI

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ Hocalı katliamının yıldönümünde “acılarının taze olduğunu ifade ederek, bugün bir vahşetin yıldönümüdür.” Dedi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; “1992 yılında Şubatın 25’ini 26’sına bağlayan gece Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ Bölgesinde Hocalı’ da Ermenilerin yaptığı soykırımı bir kez daha kınıyor, masum insanlara yapılan bu mezalimi şiddetle lanetliyoruz.

23 yıl önce yapılan soykırımda tam 612 masum canımız öldürüldü. Onlardan 70’i ihtiyar, 63’ü çocuk, 106’sı kadındı.

1275 günahsız esir olarak götürüldü, 487 kişi sakat bırakıldı.

Ey Türk Millet;

Tüm duyarlı ülkelerin soykırım olarak nitelendirdiği bu gibi faciaların bir daha yaşanmaması için Ermenilerin yaptığı Hocalı Soykırımını unutma, unutturma…

 

Allah Milletimize böyle acıları bir daha yaşatmasın.” Dedi.

[Devamını oku...]

25
KİTSO’DA KOSGEB BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

 Bilindiği üzere İlimizde faaliyetini sürdüren KOGGEB Müdürlüğünün KOBİ’lere yönelik önemli destekleri bulunmaktadır. Bu desteklerden üyelerimizin azami derecede faydalanması başta Kilis olmak üzere ülkenin ve yatırımcıların kalkınması açısından önem arz etmektedir.

[Devamını oku...]

24
KİTSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı Meclis toplantısı gündemindeki maddeleri görüşmek üzere Mehmet ÖZÇİLOĞLU Başkanlığında 24.02.2015 Salı günü saat 15.30’da Oda Meclis toplantı salonunda yapıldı.

Meclis gündemindeki maddelerin görüşülmesinin ardından Meclise misafir olarak katılan Milletvekili aday adayları Hilmi DÜLGER, Yusuf ÇETİN ve Prof. Dr. İskender AKKURT kabul edildi.

Fikir görüş ve projelerini meclis üyelerimize anlatan milletvekili aday adayları meclis üyelerimizle fikir alışverişlerinde bulunup, Meclis üyelerimizin önerilerini dinlediler.

Ziyaretler sırasında söz alan KİTSO Meclis Başkanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU; “Bu zorlu ve kutsal yola çıkan tüm Milletvekili aday adaylarımızı medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum ve hepsine başarılar dilerim. Konu Kilis, Kilis’in sorunları ve bu sorunların çözüm yolları olunca Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman önerilere, istişarelere ve yardıma hazırız.” Dedi.

[Devamını oku...]

23
VERGİ HAFTASI DOLAYISIYLA İL DEFTERDARLIĞINDAN KİTSO’YA ZİYARET

Bilindiği üzere Kamuoyunda Vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır.

[Devamını oku...]

20
KARAYOLU TRANSİT TAŞIMACILIĞI SORUNLARI ÇÖZÜM YOLUNDA

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ ve Yönetim Kurulu üyesi Mustafa ÇAPAROĞLU, Mısır’ın Ro-Ro Karayolu Transit Taşımacılığı alanında işbirliğine dair anlaşmanın tek taraflı feshetmesi üzerine Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan istişare toplantısına katıldı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan KİTSO başkanı ÖNDEŞ; “ Bilindiği üzere Türkiye –Mısır ve Mısır Suudi Arabistan arasında Mutabakat Zaptı’yla tesis edilen Ro-Ro hattının 23 Nisan 2015 tarihinde sona erecek olması ve Mısır tarafından yeniden tesis edilmeyeceği bildirildi. Bunun sonucu olarak Bölgedeki transit taşımacılık yapan firmaları, ihracatçıları ve üreticileri üzerinde yaratacağı sorunların tespiti ve giderilmesi üzerine bölge olarak ortak bir toplantı gerçekleştirme ihtiyacı doğdu”. Dedi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet ÇİNÇİN’ e teşekkür eden ÖNDEŞ açıklamasına şöyle devam etti; “Ortadoğu’da ve özellikle Suriye’de yaşanan siyasi karışıklıklar maalesef bölge esnafımızı ve nakliyecilerimizi olumsuz etkilenmiştir.

Sınır kapılarımızın kapanması ve güvenlik sorunları nedeniyle Nakliyecilerimiz  alternatif güzergâh arayışlarına girmişlerdi ve Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile Ortadoğu’ya yapılan taşımalar Türkiye –Mısır  ve Mısır-Suudi Arabistan arasında Mutabakat Zaptıyla tesis edilen  Ro-Ro seferleri ile yapılmaya başlanmıştı. Bu sayede taşımacılarımızın Ortadoğu pazarlarında kan kaybı yaşamadan ve pazara erişimi engellenmeden sorun çözülmüş idi. Zira Ro-ro taşımacılığı ile raf ömrü kısa  ürünlerin daha kısa sürede istenilen noktaya  varması sağlanmaktadır.  Hem de bu işlem uygun daha uygun maliyetlerle yapılmaktadır. 

Ancak Mısır Hükümeti  tarafından Türkiye-Mısır ve Mısır-Suudi Arabistan arasında Mutabakat Zaptıyla tesis edilen deniz ve karayolu transit taşımacılığı (Ro-Ro) anlaşmasının yenilemeyeceği hususunda açıklamalar yapılmıştır.  Bu sorun Nakliye sektörümüze darbe vurmanın ötesinde sektörü bitirme noktasına taşıyacaktır. Söz konusu anlaşmanın yenilenmesi veya nakliyecilere daha önce uygulanan teşviklerin yeniden verilip, öncelikli alternatif güzergâh olan Süveyş hattının kullanıp Ortadoğu’ya erişimin sağlanması bölgemizdeki ticaret ve ekonomik dengeler açısından oldukça büyük önem arz etmektedir.”

[Devamını oku...]

20
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ ODAMIZI ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili adayı olmak için çalışmalarda bulunan milletvekili aday adayları Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına ziyaretlerini sürdürüyor.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ’ le görüşmelerde bulunan aday adayları, fikir, görüş ve projelerini anlatarak KİTSO Başkanı ÖNDEŞ ile istişarelerde bulunup görüş alış verişinde bulunuyorlar.

Milletvekili aday adaylarından Hilmi DÜLGER, Turgay HAPPANİ, Yusuf ÇETİN, Sevcan SERKAN, Züleyha PAMUKOĞLU ve Osman GEÇÖR’ ün ziyaretlerinde ortak konu Kilis, Kilis’in sorunları ve çözüm önerileri olmuştur.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu kutlu yolda Milletvekili aday adaylarına başarılar diliyor, yapılacak genel seçimlerin Ülkemize, Milletimize ve Kilis’imize hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son