Haberler

Entries for Şubat 2017

28
VERGİ HAFTASI DOLAYISIYLA İL DEFTERDARLIĞINDAN KİTSO’YA ZİYARET

Bu yıl 28’incisi kutlanan Vergi haftası etkinlikleri kapsamında, Defterdar Zekeriya KELEŞ, Vergi Dairesi Müdürü Cemal ŞENGÜL ve beraberlerindeki heyet Odamıza ziyarette bulundular.

[Devamını oku...]

22
ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ İÇİN  PERİYODİK MUAYENE BAŞVURU DUYURUSU....22/02/2017

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre; ölçü ve tartı aletlerinin belirli sürelerde periyodik muayeneye tabi tutulması zorunludur. Damga süreleri dolmuş bulunan ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması için Ocak ayının başından Şubat ayının son günü mesai bitimine kadar (28 Şubat 2017 son gün) aşağıda belirtilen kurum ve kuruluşlara Periyodik Muayene başvurusunun yapılması gerekmektedir.

            Periyodik muayene için 2 yıl olan damga süresi dolduğu halde zamanında müracaat etmeyenler hakkında, daha sonra müracaat etmiş olsalar dahi damga süresi dolmuş ölçü aleti kullanma fiilinden dolayı 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca 1.835 TL idari para cezası ve uygunsuzluğun 30 gün içerisinde giderilmemesi halinde ölçü aletinin mülkiyetinin kamuya geçirilmesi için yasal işlem yapılacaktır.

 

            İlgililere önemle duyurulur.

 

PERİYODİK MUAYENE BAŞVURUSU YAPILACAK YERLER

 

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne;

a) Tartım kapasitesi 2.000 kg’ın üzerinde olan otomatik olmayan tartı aletleri,

b) Diğer tartı aletleri.

c) Akaryakıt ve LPG sayaçları.

 

2- Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluklarına (Kilis Belediyesi);

a) Belediyelerce tespit edilecek yer ve günlerde kurulan, üretici ve pazarcılar tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık veya kapalı pazar yerlerinde kullanılan ve tartım kapasitesi 2.000 kg ve altında olan, III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri,

b) Yay ve elektronik tertibatı bulunmayan tartım kapasitesi 2.000 kg ve altında olan mekanik tartı aletlerinden;

1) Masa terazileri,

2) Asma teraziler,

3) Tek kollu kantarlar,

4) İbreli teraziler.

 

3- Yetkili Muayene servislerine;

a) Otomatik tartı aletleri,

b) I ve II nci sınıf otomatik olmayan tartı aletleri,

 

c) 2’inci maddenin (a) bendinde belirtilen tartı aletleri (Belediyenin yapacağı)dışındaki tartım kapasitesi 2.000 kg ve altında olan, III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri.

[Devamını oku...]

22
ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ İÇİN  PERİYODİK MUAYENE BAŞVURU DUYURUSU
            3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre; ölçü ve tartı aletlerinin belirli sürelerde periyodik muaye...

[Devamını oku...]

21
KİTSO BAŞKANI ÖNDEŞ’TEN ÇAĞRI; “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DESTEK VER EKONOMİYE KATKIDA BULUN”

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın başlattığı istihdam seferberliğine, tüm güçleriyle destek vereceklerini belirtti. "Suriye’de yaşanan olaylardan dolayı Kilis’in zor günler yaşamasına rağmen sanayicilerin, işadamların imkânlarını zorlayarak istihdam yaratmalarını istedi. KİTSO Başkanı ÖNDEŞ Sanayici ve işadamlarına “İstihdam Seferberliğine Destek Ver Ekonomiye Katkıda Bulun” çağrısında bulundu.

[Devamını oku...]

16
ÖNDEŞ: KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Desteği başvurusu açıldı.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Krulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ KOSGEB’in KOBİ'lere yönelik faizsiz Kredi uygulamasına ilişkin bir açıklama yaparak şunları söyledi;

“KOSGEB Başkanlığı tarafından KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla Türkiye genelini kapsayan ve 50 bin lira üst limitli bu kredinin faizsiz, tutarak ilk 12 ay ödemesiz, kalanı ise üçer aylık eşit taksitler halinde ödenebilecek toplam 36 ay vadeli bir kredi olacak.”

Daha önce Kilis’e özel açıklanan ve 40 bin üst limiti olan kredi desteğinin başvurularının devam ettiğini dile getiren ÖNDEŞ, “hemşerilerimiz hem Kilis’e özel 40 bin üst limitli destekten hem de Türkiye genelini kapsayan 50 bin üst limitli desteklerden faydalanabileceklerdir.” Dedi.

ÖNDEŞ, 14 Aralık 2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile esnaf ve sanatkârlara kullandırılan 30 bin liralık faizsiz krediden yararlanan esnaf ve sanatkârların bu programdan yararlanamayacağını da bildirdi.

 

Kredi başvuruların başladığını ve 20 Şubat'a kadar "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" internet adresinden başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

[Devamını oku...]

14
BÖLGESEL GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU 13. TOPLANTISINI OSMANİYE'DE GERÇEKLEŞTİRDİ.

 Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu  “Barış Sonrası Bölgesel Kalkınma Projelerini” değerlendirdi.

Bugüne kadar her toplantıda bölgenin öncelikli alanları hakkında özel sunumlar ve görüşmeler yaparak farkındalık oluşturma ve çözüm üretmeye çalışan Platform, Osmaniye’de Barış Sonrası Bölgesel Kalkınma Projelerini masaya yatırdı.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Teke, birbirlerine sınırı olan illerin işbirliği ve diyaloğunu arttırmayı ve iş âlemini temsil eden kurumlar olarak ortak hedef ve çalışma alanları belirlemeyi hedefleyen Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu’nun iki yıldan beri bir araya gelerek bölgenin sorunlarına çözüm aradığını belirtti.

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ise “Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu'nu bölgenin sosyo-ekonomik gelişimi için, birlikte hareket edebilmek için, daha yüksek ses çıkarabilmek adına önemsiyoruz. Platformda, yeni projeler üretmek için çalışacağız" dedi.

Hıdıroğlu, “Bugünkü konuşmacımız bu amaçla burada. Katılımlarından dolayı Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Politika Analisti Sn Yakup Peker’e, Barış Sonrası Bölgesel Kalkınma Projeleri hakkında verdiği bilgilerden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

[Devamını oku...]