Haberler

Entries for Şubat 2018

26
VERGİ HAFTASI DOLAYISIYLA İL DEFTERDARLIĞINDAN KİTSO’YA ZİYARET

Bilindiği üzere Kamuoyunda Vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır.

 

Bu yıl 29’incisi kutlanan Vergi haftası etkinlikleri kapsamında, Defterdar Zekeriya KELEŞ, Vergi Dairesi Müdüresi Özlem UYAR ve beraberlerindeki heyet Odamıza ziyarette bulundular.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ Nazik ziyaretlerinden dolayı Defterdar Zekeriya KELEŞ’ e ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Vergi, güvenlik , eğitim , sosyal hizmetler, sağlık ve belediye hizmetleri gibi konularda ortak yaşama giderlerini karşılamak, huzur ve güven içerisinde bir milletin devlet güvencesi altında yaşamasını sağlamak için bir görev ve zorunluluktur." Dedi.

[Devamını oku...]

07
KİLİS’TE YENİDEN MÜCBİR SEBEP HALİ İLAN EDİLDİ

01.03.2016 tarihinde başlayan Mücbir Sebep Hali’nin 31.07.2018 tarihine kadar uzatıldığı Maliye Bakanlığınca açıklandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ; “Buna göre Mücbir Sebep Hali’nin başladığı 01.03.2016 tarihinden Mücbir Sebep Hali’nin sona ereceği 31.07.2018 tarihi sonuna kadar verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerin verilme süresi 27.08.2018 günü sonuna kadar uzatılmıştır.

 

Ayrıca Mücbir Sebep Hali’nin sona ereceği 31.07.2018 tarihe kadar tahakkuk eden Motorlu Taşıtlar Vergisi taksit ödeme süresi 31.12.2018 tarihine kadar uzatılmıştır.

 

31.07.2018 tarihinde kadar verilmesi gereken Geçici Vergi Beyannamelerinin verilmemesi ve Mücbir Sebep Hali nedeniyle ödeme süresi uzatılan vergi ödemelerinin 31.12.2018 tarihine kadar uzatılması uygun bulunmuştur.” Dedi.

 

KİTSO Başkanı ÖNDEŞ, Mücbir Sebep Hali’nin ne zaman sona ereceği konusunda da şu açıklamalarda bulundu; “Mücbir Sebep Hali 31.07.2018 tarihi itibari ile sona ereceğinden mükellefler tarafından 01.08.2018 tarihi itibaren verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerin kanuni süresinde verilecek ve ödemelerin kanuni süresinde yapılacaktır.”

 

Konuyla ilgili T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı yazısı ekli dosyada sunulmuştur. 

[Devamını oku...]

05
ÖNDEŞ; TALEPLERİMİZİ BAŞBAKANIMIZ SAYIN BİNALİ YILDIRIM’A TEKRAR İLETTİK

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ve Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN ile beraberindeki heyet Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Kilis’e gelerek temaslarda ve yerinde incelemelerde bulundu.

 

 

Sayın Başbakanımızla görüşerek İlimizin durumunu ve taleplerimizi kendilerine ilettiğini belirten KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ yaptığı açıklamada; “ Kilis’in ekonomi dinamiklerinden biri olan Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak İlimize atılan roketler nedeniyle yaşanan ekonomik sorunların giderilmesi için KOSGEB Kredileri, Bağ-kur, SSK, Vergi Borçlarının silinmesi taleplerimizi Sayın Başbakanımıza ilettik. Kilis’te yaşayan Kilis’in bir ferdi gibi İlimizi yakından takip ettiğini belirten Başbakanımız 05.02.2018 tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu Toplantısında konunun değerlendirileceğini söyleyerek bizleri mutlu etti. Şimdiden Sayın Başbakanımıza şahsım, camiam ve hemşerilerim adına teşekkür ederim” dedi.

[Devamını oku...]