Haberler

Entries for Mart 2016

31
KİTSO’DA ACİL DURUM BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM TOPLANTISI

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından oluşturulan heyet tarafından, toplumumuzda afet bilincinin yaygınlaştırılmasını hedef alan; yangın, sığınak ve sığınma yerleri, şüpheli paketler ve patlayıcı maddelere karşı hareket tarzı, ikaz alarm ve ilk yardım konularında eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ, Kilis Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ömer SEVENGÜL ile diğer oda başkanları ile KİTSO meclis üyeleri ve Oda üyeleri katıldı. 

[Devamını oku...]

29
İPEK YOLU 2016 PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

 Eğitim ve Bilgilendirme Toplantıları Takvimi

[Devamını oku...]

29
KİTSO’DA NAKLİYECİLERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

2011 yılında başlayan Suriye’deki olayların giderek iç savaşa dönüşmesi ve sınırlarımızda yaşanan güvenlik sorunundan dolayı Suriye sınırındaki gümrük kapılarının bir kısmının kapanması nedeniyle Öncüpınar Gümrük Kapısının iş yoğunluğu önemli ölçüde artmıştır. Bu yoğunluktan dolayı yaşanan bir takım sorunlar başta lojistik ve ihracat sektörlerinin olumsuz etkilenmesine sebep olmuştur.

 

Kilis Milletvekilleri Reşit POLAT ve M. Hilmi GÜLGER, GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret EROL, Öncüpınar Gümrük Müdür Vekili Mehmet GÜLER, Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Uğur GÜLEŞ, Gümrük Muhafaza Kısım Amiri Levent Koray TUNÇ, Ak Parti Kilis İl Başkanı İzzet TOPRAK, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ ve nakliyeci firmaların katılımlarıyla Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nda tertip edilen toplantıda yaşanan sorunlara çözüm önerileri üretilmeye çalışıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ: “ Üyelerimizin sorunları önce bizim sorunlarımızdır. Bu sorunların giderilmesi için her zaman çalışıyoruz, bugün nakliyeci ve ihracatçı üyelerimizin sorunlarını görüşerek çözüm üretmek için toplandık. Kısa zamanda bu sorunların çözüleceğine inanıyorum. Toplantıya gösterilen ilgiye ve katılımlardan dolayı tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, toplantının hayırlı sonuçlar doğurmasını diliyorum.” Dedi.

 

Toplantıda söz alan nakliyeciler sorunlarını yetkililere birinci ağızdan anlatarak çözüm önerilerini ve görüşlerini sundular.

 

GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret EROL; “Belirtilen sorunların sıralama işleminde yoğunlaştığı görülmüştür. Bunlar çözülemeyecek sorunlar değildir. Hepsini en kısa zamanda çözeceğiz. Sizlerden ricam gümrük idaresine yardımcı olunmasıdır. Çünkü huzur ortamında çalışan bir gümrükten en fazla siz fayda görürsünüz.” Dedi.

 

KİTSO Genel Sekreteri M. Murat SAKAR: “ Her zaman bu kadar geniş katılımlı bir toplantı tertip etmek mümkün olmayabilir. Bu sebeple bir istişare komisyonu oluşturulmasını teklif ediyorum. İkişer kişi Ticaret ve Sanayi Odası ve Nakliyeciler Derneğinden 3 kişi de Gümrük idaresi temsilcilerinden oluşan bir İstişare Komisyonu kuralım. Bu komisyon ayda bir defa toplanarak yaşanan sorunlar tespit edilsin ve anında çözüm üretilsin. Bu hem gümrük idaresinin işlerini kolaylaştıracak hem de sorunlara seri çözüm üretimini sağlayacaktır.

 

Tüm nakliyecilerin dinlenmesinden sonra söz alan Kilis Milletvekili Reşit POLAT; sorunların tespitinin yapıldığını, çözüm önerilerinin not alındığını ve bunların çözümü için çalışacaklarını belirterek “Beni bir nakliyeci gibi görebilirsiniz, ben de bir nakliyeci gibi bu sorunları çözümleninceye kadar takip edeceğim.” Dedi.

 

Daha sonra Kilis Milletvekili M. Hilmi DÜLGER söz alarak: “İstişare sünnettir, bugün bunu gerçekleştirdik. Tespit edilen sorunlar en kısa zamanda çözülecektir. Buna bütün kalbimle inanıyorum.” Dedi.

 

KİTSO Başkanı ÖNDEŞ, toplantı sonunda Toplantının hayırlı neticeler doğuracağına inandığını belirterek “Katılımlarından dolayı Sayın Milletvekillerimiz ve il başkanımız başta olmak üzere tüm gümrük yetkililerimiz ve siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.” Dedi.

[Devamını oku...]

29
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU ŞANLIURFA’DA TOPLANDI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) önderliğinde oluşturulan "Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu",  Şanlıurfa'da gerçekleştirilen 9.toplantının gündemini organik tarım oluşturdu.

 

Bugüne kadar her toplantıda bölgenin öncelikli alanları hakkında özel sunumlar ve görüşmeler yaparak farkındalık yaratmaya ve çözüm üretmeye çalışan Platform, son toplantısında organik tarımın bölge ekonomisine katkılarını tartıştı.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan toplantı, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Bozkaya ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke'nin, Oda genel sekreterlerinin ve bölgedeki kalkınma ajansları genel sekreterlerinin  katılımıyla gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

23
KİTSO’DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR…(23.03.2016)

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye İş Kurumu Kilis İl Müdürlüğü işbirliğinde KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin Kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla 25’er kişilik 3 sınıf halinde toplamda 75 kişilik Girişimcilik Eğitim Programları düzenlemektedir. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlara Katılım Belgesi verilmektedir. Bu belge aynı zamanda, KOSGEB’in “Yeni Girişimci Desteği” ne başvuruda bulunma yolunu açmaktadır.

 

Eğitim başvurularının son günü 29.03.2016 Salı günü olup, eğitime katılmak isteyenlerin bu tarihe kadar Türkiye İş Kurumu Kilis İl Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları önemle duyurulur.

[Devamını oku...]

17
ÇANAKKALE’DE DÜN BAŞARDIK… BUGÜN YİNE BAŞARABİLİRİZ…

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan KİTSO başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şu ifadelere yer verdi; “18 Mart 1915 tarihinde zaferle sonuçlanan Çanakkale Savaşı, Türk Milleti olarak bizim en ağır şartlar altında bile bağımsızlığımızdan vazgeçmeyeceğimizin bütün dünyaya ilanıdır. Ülke olarak bugün ulaştığımız noktayı en başta vatan için canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimize borçluyuz.

Bugün O kahraman neslin torunları olarak bizlere düşen; Ecdadımızın bizlere bıraktığı bu güzel vatanımıza sahip çıkarak, birlik ve bütünlüğümüzü korumak ve düşmanlarımıza fırsat vermemektir.

Çanakkale’de dün başardık… Bugün yine başarabiliriz…

 Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale şehitlerimizi ve ulu önder Atatürk’ü bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.”

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 3İlk   Geri   [1]  2  3  İleri   Son