Haberler

Entries for Mart 2017

31
KOSGEB KREDİ DESTEĞİ PROGRAMLARI HAKKINDA DUYURULAR ... 31.03.2017

KOSGEB'in "Kilis İli Acil Destek Kredisi" ve "2017 Yılı Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği" Programları hakkında duyuruları ekli dosyalarda sunulmuştur.

[Devamını oku...]

31
MÜCBİR SEBEP HALİ UZATILDI

Kilis’te devam eden Mücbir Sebep Halinin 30.06.2017 tarihine kadar uzatılması nedeniyle bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şunları söyledi;

 

“Bilindiği üzere Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Kilis’in roketli saldırılara maruz kalması nedeni ile 01 Mart 2016 tarihinden itibaren Kilis’te Mücbir Sebep Hali ilan edilmiş, buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 31 Mart 2017 tarihine kadar ertelenmişti.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması ile ilgili talebimiz olumlu sonuçlamış ve Mücbir Sebep Hali 30 Ağustos 2017 tarihine kadar yeniden uzatılmıştır. Buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 30 Ağustos 2017 tarihine kadar ertelenmiştir. Bu konuda emeği geçen herkese şahsım ve üyelerimiz adına teşekkür ederim.

 

Ancak ertelenen vergi ve primlerimizin Ağustos ayında toplu olarak ödenmesi gerekmektedir. Yaşanan ekonomik sıkıntılarımız henüz devam etmektedir. Bu borçların defaten ödenmesi zaten ekonomik kriz içinde olan firmalarımız nezdinde yeni bir sıkıntı yaratacaktır.

 

Temennimiz ve beklentimiz bu borçların bir defaya mahsus silinmesidir.”

[Devamını oku...]

23
BAŞSAĞLIĞI

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun annesi Solmaz Hisarcıklıoğlu 23 Mart 2017 Perşembe günü öğle saatlerinde Hak’kın rahmetine kavuşmuştur.

[Devamını oku...]

23
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun annesi Solmaz Hisarcıklıoğlu 23 Mart 2017 Perşembe günü öğle saatlerinde Hak’kın rahmetine kavuşmuştur.

[Devamını oku...]

22
KİTSO’DA HİZMET NOKTASI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Türkiye genelinde başlatılan istihdam seferberliğine katkı sağlamak amacıyla, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile Kilis İşkur İl Müdürlüğü arasında İşkur Hizmet Noktası Protokolü imzalandı.

 

Odamız toplantı salonunda gerçekleşen İmza töreni sonrası bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şunları söyledi;

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi Şurasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın iş dünyasına yaptığı “İstihdam Seferberliği” çağrısının ardından ülke genelinde başlatılan çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu çerçevede Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile Kilis İşkur İl Müdürlüğü arasında “İşkur Hizmet Noktası” oluşturmaya karar verdik.

 

Bu amaçla bu gün imzaladığımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Bu protokoller yaygınlaştıkça Türkiye genelinde Oda ve Borsalar İşkur Hizmet Noktaları haline gelecek ve Hizmet, işveren ile iş arayanların ayağına gelecek. İstihdama yönelik çözümler hız kazanacak.

 

Protokol çerçevesinde kurulacak Hizmet Noktasında ilimiz iş dünyasının tüm eleman ihtiyaçları, çalışanların mesleki eğitimi, mesleki yeterlilik belgesi talepleri ve stajyer ihtiyaçları toplanacak. Burada kurulacak birimden herkes bilgi alabilecek ve işlem yapabilecek.

 

Kilis’te istihdam seferberliğine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar Sayın Valimiz İsmail ÇATAKLI’nın öncülüğünde devam ediyor. Bu konudaki desteklerinden dolayı Sayın Valimize huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.

[Devamını oku...]

16
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın başlattığı istihdam seferberliği çalışmaları kapsamında Oda Başkanımız M. Erdal ÖNDEŞ, İşkur İl Müdürü Nurettin KÖKSAL ve SGK İl Müdürü Abdulkadir AKKAŞ yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere toplandı.

 

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Oda Başkanımız M. Erdal ÖNDEŞ, toplantıda 2017 Ocak – Şubat ve Mart aylarında ilimiz genelinde işe giriş-çıkış sayıları tespit edilerek değerlendirildiğini, gelinen noktada neler yapıldığı ve bundan sonra neler yapılacağı hakkında görüş alış verişinde bulunduklarını ve çalışmaların devam edeceği söyledi.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son