Haberler

Entries for Nisan 2017

25
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ; TAMEB

Alman Kalkınma Bakanlığını Temsilen Sequa Projesi Türkiye Direktörü Aynur KUYTU ve beraberindeki heyet,  Türk – Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi (TAMEB) kapsamında Suriyeli mültecilerin ve Türk dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve mesleki eğitimleri hakkında bir görüşme yapmak üzere odamızı ziyaret etti.

 

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Oda Başkanımız M. Erdal ÖNDEŞ; “İlimizde istihdam arttırıcı çalışmalarımız devam ediyor. Bugün yaptığımız toplantıda,  Suriyeli mültecilerin ve Türk dezavantajlı kişilerin gerekli eğitimleri alarak kalifiye eleman haline gelmeleri ve iş hayatına katkıda bulunmaları hususunda görüş alış verişinde bulunduk. Ayrıca bu grubun sosyal entegrasyonunun sağlanması ve istihdamın artırılması konusunda uygulanacak her projeye katkı sunmaya göstermekteyiz.” Dedi.

[Devamını oku...]

21
KİTSO’DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye İş Kurumu Kilis İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 25’er kişilik 5 sınıf halinde toplam 125 kişilik Girişimcilik Eğitim kursları 17.05.2017 tarihinde Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nda başlıyor

[Devamını oku...]

13
SANAYİ SİCİLİNE KAYITLI İŞLETMELERİN YILLIK İŞLETME CETVELİ VERMESİNE İLİŞKİN DUYURU

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. Maddesi ve Sanayi Sicil Tebliği’nin 11. Maddesi gereği, sanayi işletmelerinin; bir önceki yılla ilgili faaliyet bilgilerini içeren yıllık işletme cetvelini her yıl Ocak ayı başından Nisan ayı sonuna kadar elektronik ortamda girmek suretiyle vermek zorunluluğu bulunmaktadır. Yıllık İşletme Cetveli, e-Devlet kapısı veya Bakanlık web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden verilebilmektedir. Yasal süre içerisinde (son gün 30 Nisan) vermeyen işletmelere 2017 yılı için 914,00 TL idari para cezası uygulanacaktır.

           

Sanayi Siciline kayıtlı işletmeler 2016 yılını kapsayan Yıllık İşletme Cetvellerini, Bakanlığımız web sayfasındaki “e-hizmetler” bölümünde bulunan “Yıllık İşletme Cetvelleri” menüsünü kullanarak veya http://sansicil.sanayi.gov.tr internet adresine giriş yapmak suretiyle vereceklerdir. Bu işlemi gerçekleştiremedikleri zorunlu hallerde web adresinden ya da İl Müdürlüğünden temin edilen Yıllık İşletme Cetvelinin doldurularak dilekçe ekinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne verilmesi gerekmektedir.

 

Sanayi Sicil Belgesi olan tüm işletmelere önemle duyurulur.           

 

Ayrıntılı Bilgi İçin

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü

 

                                              (0348) 813 99 74 / 27905

[Devamını oku...]

12
GİRİŞİMCİLİK KURSLARI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye İş Kurumu Kilis İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek olan ve özellikle dezavantajlı gruplara yönelik olacak Girişimcilik Kursları Protokolü Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında (KİTSO) yapılan imza töreninde, KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ ve İşkur İl Müdürü Nurettin KÖKSAL Tarafından İmzalandı.

İmza töreni sonrası bir açıklama yapan KİTSO Başkanı ÖNDEŞ;  “Bu eğitimler yeni girişimciler için önemli bir fırsattır. Eğitimlere devamlılık göstererek başarıyla tamamlayanlara Katılım Belgesi verilecektir. Kursiyerler bu belge ile KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteğine başvurulabilecektir. Kurslarımızın şehrimize ve girişimcilerimize hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

[Devamını oku...]

06
GİRİŞİMCİYE DEĞER KREDİSİ... 06.04.2017

Krediye ihtiyacı olup yeterli teminatı bulunmayan KOBİ’lere, KGF kefaleti, çok uygun koşullar, esnek ödeme seçenekleri ve 60 aya varan vade imkanıyla Girişimciye Değer Kredisi Ziraat’ten!

[Devamını oku...]

06
#istihdamseferberligi

#istihdamseferberligi

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son