Haberler

Entries for Mayıs 2014

27
UMEM BECERİ 10 PROJESİNDE KİLİS TÜRKİYE İKİNCİSİ

TOBB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB ETÜ işbirliğinde uygulanan UMEM Beceri’10 Projesi Protokol ve Ödül Töreni, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. 

[Devamını oku...]

14
YÜREĞİMİZ YANIYOR

Manisa’ ya bağlı Soma İlçesi Eynez Köyü maden işletmesinde meydana gelen kaza nedeni ile Kilis Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ bir açıklama yaptı.

“Yüreğimiz yanıyor” diyen KİTSO başkanı açıklamasına şöyle devam etti:

 

 “Manisa’ ya bağlı Soma İlçesindeki maden işletmesinde 13.05.2014 tarihinde meydana gelen felaket hepimizi büyük üzüntüye sevk etmiştir.

 

Ülkemizi yasa boğan bu acı haber hepimizin yüreğine ateş düşürmüş cisimlerimizi olmasa da yüreklerimizi Soma’ ya götürmüştür.

 

Söylenecek sözün bulunmasında aciz kaldığımız bu felaket sonucunda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine sabır diliyorum

 

Tüm milletimizin başı sağ olsun.”

[Devamını oku...]

13
SGK İL MÜDÜRÜNDEN ODAMIZA ZİYARET

12-18 Mayıs tarihlerinde kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdullah AKKAŞ, Müdür Yardımcısı Ramazan TOY, Denetmen Yardımcısı Esra DOĞANÇELİK ve Memur Hüseyin KARAYİĞİT ile birlikte Odamıza nezaket ziyaretinde bulundu.
Oda Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüş alış verişinde bulunan Abdullah AKKAŞ Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünün bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile yakın işbirliği içerisinde olacaklarını belirtti.
Oda Başkanımız Mehmet Erdal ÖNDEŞ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve Sosyal Güvenlik Kurumu Kilis İl Müdürlüğüne verdikleri desteğin devam edeceğini belirterek Sosyal Güvenlik Haftasını kutladı.

[Devamını oku...]

13
KİTSO 'DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Kilis Ticaret ve Sanayi Odasının İş-Kur destekli düzenlediği Girişimcilik kursları başladı.
Prof. Dr. Mustafa PAKSOY ve Doç. Dr. Saadettin PAKSOY hocaların verdiği eğitime 25’ er kişilik 2 sınıfta toplam 50 kursiyer katılmaktadır. İş-Kur tarafından kursiyerlere günde 20 TL yevmiye ödenecektir.
Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, hafta içi 12:00-18:30, hafta sonu 08:00-12:30 saatleri arasında verilen kursu başarı ile bitiren kursiyerlere KOSGEB, İş-Kur ve Odamızca onaylı belge verilecektir.
Kursları bitiren girişimciler işyerlerini kurduklarında KOSGEB’in 30.000 TL hibe 75.000 TL faizsiz kredi desteklerinden faydalanacaktırlar.

[Devamını oku...]

08
KİTSO DA DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ve Odamızın organizasyonunda 07 Mayıs 2014 Çarşamba günü Kilis Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” gerçekleşmiştir.

[Devamını oku...]

02
Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği işbirliği ile Odamızda “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri”düzenlenecektir.

 

[Devamını oku...]