Haberler

Entries for Mayıs 2015

20
TOBB'DAN KİLİS'E "FEN LİSESİ

 Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) girişimlerini geri çevirmeyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kilis’te 16 derslikli bir fen lisesi yaptırma kararı aldı.

KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ; İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ ile birlikte Kilis Valisi Sayın Süleyman TAPSIZ’ ı makamında ziyaret ederek, Fen Lisesi’nin yapımı ile ilgili mutabakatın sağlanıp, protokolün imzalandığını belirtti.

Protokolün imzalanmasının ardından bir açıklama yapan ÖNDEŞ: “Türkiye’nin kalkınmasında ve gelişmesinde en önemli etken okuyan, öğrenen, sorgulayan, eğitimli genç nesiller olacaktır. İlimiz eğitime önem veren, üniversite sınavlarında her yıl iller arasında derece yapan bir ildir. Bir Kilisli olarak bundan gurur duyuyorum. Birçok ilde okular yaptıran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine KİTSO olarak Kilis ilimize de bir lise yapılması yönünde talepte bulunduk ve 16 derslik bir Fen Lisesi yaptırılacağı müjdesini aldık. Bugün protokolünü imzaladığımız Fen Lisemiz Kilis’imize hayırlı olmasını dilerim. Başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Yönetim Kuruluna, Kilis Valisi Süleyman TAPSIZ’a, Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

[Devamını oku...]

15
SGK İL MÜDÜRÜNDEN ODAMIZA ZİYARET

 11-15 Mayıs tarihlerinde kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulkadir AKKAŞ ve Müdür Yardımcısı Habib KILÇIK   Odamıza nezaket ziyaretinde bulundu.

Hafta kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getiren İl Müdürü Abdulkadir AKKAŞ , Sosyal Güvenlik Kurumunun çalışmaları hakkında kısaca bilgi verdi.

Oda Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüş alış verişinde bulunan Abdulkadir AKKAŞ Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünün bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile yakın işbirliği içerisinde olacaklarını belirtti.
Oda Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ  ise SGK’nın
tüm vatandaşlar için önemli bir kurum olduğunu söyleyerek son yıllarda yapılan düzenlemeler ve iyileştirmelerle sosyal güvenlik sisteminde önemli çalışmalara imza attığını dile getirdi.

Oda Başkanımız Mehmet Erdal ÖNDEŞ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve Sosyal Güvenlik Kurumu Kilis İl Müdürlüğüne verdikleri desteğin devam edeceğini belirterek Sosyal Güvenlik Haftasını kutladı.

[Devamını oku...]

14
KREDİ GARANTİ FONU A.Ş. KOBİ'LERE TANITILDI

GAP Eylem Planı kapsamında, Kredi Garanti Fonu A.Ş. (KGF) Odamız toplantı salonunda düzenlenen toplantı ile KOBİ’lere tanıtıldı.

TOBB, KOSGEB ve Bankalar ortaklığından oluşan ortaklık yapısı ile KOBİ kapsamındaki firmalara kefalet desteği sunan Kredi Garanti Fonu A.Ş Gaziantep Şube Müdürü Ertuğrul ÇAY tarafından yapılan detaylı bir sunumla yapılan tanıtımda özetle şunlara değindi:

-         KGF ülke genelinde 37 adet şube ağı ile tün il ve ilçelerde hizmet sunmaktadır.

-         KOBİ’lere kefalet desteği sağlayarak, kredi kullanmaları sağlanmaktadır.

-         KGF firma ve kredi türü tercihi gözetmeksizin, üretimi arttırıcı, istihdamı arttırıcı, ihracatı arttırıcı her sektöre ve krediye destek vermektedir.

-         Üst limiti bir milyon TL’ye kadar kefalet limiti sağlamaktadır.

-         Kullanılan kredinin en fazla %80 ine kadar kefaret bildirmektedir.

Soru cevap bölümünün ardından toplantıya son verildi.

Toplantı sonunda söz alan Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ düzenlenen bilgilendirme ve tanıtım toplantılarının devam edeceğinin müjdesini verdi.

[Devamını oku...]

13
KİTSO'DA KREDİ GARANTİ FONU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

GAP Eylem Planı Kapsamında, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB, İpekyolu Kalkınma Ajansı Kilis Ofisi ve Kredi Garanti Fonu A.Ş. ortak girişimi ile Kredi Garanti Fonu tanıtım toplantısı tertip edilmiştir.

 

Toplantı 14 Mayıs 2015 Perşembe günü, saat 14.00’da, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapılacaktır.

 

Kredi Garanti Fonu, TOBB, KOSGEB ve Bankaların ortaklığından oluşan ortaklık yapısı ile KOBİ kapsamındaki firmalara kefalet desteği sağlayarak kredi kullanmalarını sağlamaktadır.

 

Kredi Garanti Fonunun KOBİ’lere yönelik önemli destekleri bulunmaktadır. Bu desteklerden üyelerimizin azami derecede faydalanması önem arz etmektedir.

[Devamını oku...]

11
KESOB’DAN KİTSO’YA NEZAKET ZİYARETİ

11-17 Mayıs tarihlerinde kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla Kilis Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) ve Esnaf Odaları Başkanları ve Ticaret İl Müdürlüğü Odamıza nezaket ziyaretinde bulundu.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ misafirleriyle yaptığı görüşmede Ahiliğin toplumun sosyal ve ekonomik hayatı üzerindeki öneminden bahsederek: “Ahilik geleneği Anadolu’daki varlığı bin yıla dayanan Türk Milletinin köklü geleneklerinden biridir. Bugünlere kadar ulaşan ahilik güzel ahlakı, sevgi ve saygıyı, yoksula sahip çıkmayı, akli selimi, herkesin kendi sanatı ile yükselmesini, başkasının hakkına saygı göstermeyi din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkese eşit davranmayı öne çıkarmıştır.” Dedi.

KESOB Başkanı Ömer SEVENGÜL: “Kardeş kuruluş olarak gördüğümüz Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile yakın işbirliği içerisinde olacağız. Kilis halkının Ahilik kültürünü ve felsefesini benimseyerek, hayatının her aşamasına da bunu yansıtmaktadır.” Dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren ÖNDEŞ misafirlere teşekkür etti.

[Devamını oku...]

07
KİTSO’DA KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Odamızca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Odamız toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü uzmanlarınca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı detaylı olarak anlatıldı.

 

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi konulu 2015/16 Nolu Tebliğ çerçevesinde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların, tebliğin yayımlanma tarihi olan 30.04.2015 tarihinden başlamak üzere 29.05.2015 tarihi mesai bitimine kadar, www.taim.gov.tr adresi KKYDP Online Başvuru linkinden elektronik ortamda girişlerini yapmış olmaları gerekmektedir.

 

Sunumların ardından söz alan Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Halit OKURER: “ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak kapılarımız sizlere her zaman açık, bizlere her konuda gelip başvurabilirsiniz. İki yıldır gelen projelerin tamam onaylandı lütfen bize danışmaktan çekinmeyin, proje ve başvurularınızla birlikte hepinizi beliyoruz.” Diyerek katılımcılara seslendi. Daha sonra “Sizlerle buluşmamıza vesile olan ve bize bu salonu tesis eden Kilis Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ederiz.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ: “Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile her zaman işbirliğine hazırız. Ayrıca değerli sunumlarınız için teşekkür ederiz. Odamız siz değerli üyelerimizle bilgilendirme toplantılarında buluşmaya devam edeceğiz.” Dedi.

 

Soru - cevap bölümünün ardından toplantı sonlandırıldı.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son