Haberler

Entries for Haziran 2016

24
KİTSO’DA KOSGEB DESTEKLERİ TANITILMAYA DEVAM EDİYOR.

KİTSO’da mutad hale gelen KOSGEB desteklerinin tanıtılmasına, KOSGEB’in “KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI” Oda Üyelerimize tanıtılması amacıyla 24.06.2016 tarihinde Kilis Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen bir toplantıyla devam edildi.

 

“KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI” KOSGEB Kilis il Müdürü Mithat PAS tarafından yapılan sunum ile Oda üyelerine tanıtıldı.

 

PAS; “KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programının amacı; Ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması ile KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi,  amacıyla hazırlayacakları projelerin desteklenmesidir.

 

Soru cevap kısmının ardından toplantı sonlandırıldı.

[Devamını oku...]

24
KİTSO BAŞKANI M. ERDAL ÖNDEŞ CUMHURBAŞKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ kanaat önderlerine verilen iftar yemeğinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ nın misafiri oldu.

[Devamını oku...]

21
DENİZBANK BÖLGE MÜDÜRÜ ENGİN ESKİDUMAN’DAN KİTSO’A ZİYARET

Denizbank Bölge Müdürü Engin ESKİDUMAN, Bölge Bireysel Bankacılık Satış Müdürü Ebru DURU ve Denizbank Kilis Müdürü Ali Rıza İKİDİŞLİ KİTSO’yu ziyaret etti.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Daha önce de belirttiğimiz gibi yaşanan ekonomik krize bağlı olarak esnafımızın, sanayicimizin ve iş adamlarımızın sorunları vardır. Esnaf siftah yapmadan dükkân kapatmaktadır.

 

Yaşanan bu krizin etkisinin azaltılması, esnaf - sanayici ve iş adamlarımızın ayakta kalmaları için acil olarak ilave desteklere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu desteklerin başında piyasaya sıcak para sürülmesi ve ödenmesinde güçlük çekilen kredilerin faizsiz olarak ertelenmesi gelmektedir. Konut kredilerinde belirli bir süre de olsa indirime gidilerek Kilis’e özel bir Konut Kredisi uygulamasının yapılması da önem arz etmektedir.” dedi.

 

 

Kilis’te yaşananları yakından takip ettiklerini belirten ve son yaşanan olaylar ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere KİTSO’ da bulunduklarını ifade eden Denizbank Bölge Müdürü Engin ESKİDUMAN; “Kilis’te yaşanan olaylara bağlı olarak ekonomik sorunlar yaşanmaktadır. Denizbank olarak Kredileri hep açık tuttuk şube müdürümüzün yetkisini attırdık.” Dedi. İndirimli Konut Kredisi uygulaması üzerine çalışacaklarını ve Kilis’e desteklerinin devam edeceğini belitti.

[Devamını oku...]

21
#Kilis’i Seviyorum #Kilis’te Harcıyorum

Güzide şehrimiz Kilis için, Kilis’imizin sorunlarının çözümü için çalışmalarına devam eden Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Milletvekilimiz M. Hilmi Dülger, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Ak Parti İlçe Başkanı Neşat Yıldırım ve Başkan Yardımcımız Cuma Özdemir ile Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerimiz, Baro Başkanımız, Esnaf Odaları Başkanlarımız, İnşaat Sektörü Temsilcileri ve Kilis'in ileri gelen şahsiyetlerinin katılımlarıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Özellikle Kilis’te yaşanan ekonomik krizin görüşüldüğü ve çözüm önerileri üzerine konuşulduğu toplantı sonrası bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ; “Bugün toplantıya katılan değerli katılımcılarla bir araya gelerek Kilis'in ekonomisini nasıl canlandırabilirizi konuştuk. Daha önce Kilis’te yaşanan ekonomik kriz nedeni ile piyasada yaprak kıpırdamadığını krizin çözümü için piyasaya acilen sıcak para sürülmesi gerektiğini belirtmiştik bu düşünlerle bir kampanya başlatma kararı aldık. Cumartesi günü Teravih namazı sonrası #Kilis'i Seviyorum #Kilis'te Harcıyorum sloganıyla alışveriş yapacağız. Kampanyamıza destek olmak isteyen herkesi bekliyoruz. Başlangıç yerimiz Hacı Cümbüş Camii.” Dedi.

[Devamını oku...]

17
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVLARINA HAZIRLIK KURSLARI BAŞLIYOR... (17.06.2016)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında 13 Nisan 2016 tarihinde ‘Yapı Sektöründe Çalışan Meslek Erbaplarının Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü’ imzalandı.


Protokol kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çalışma ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü işbirliği ile inşaat ustalarına mesleki yeterlilik eğitimi verilecek.

 

Aralarında yapı sektöründe hayati öneme haiz mesleklerin bulunduğu 40 meslek gurubu için yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilmiştir. Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayan kişilerin 25 Mayıs 2016 tarihinden sonra çalışmaları yasaklanmıştır. Meslek mensuplarının mağduriyet yaşamamaları için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Açılacak olan Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarına ücretsiz hazırlık kurslarında;

 

-         Eğitim süresince kursiyerlerin iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri İŞKUR tarafından ödenecektir.

-         MYK sınavına girip başarılı olanların sınav ücreti İŞKUR tarafından karşılanacaktır.

 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için;

 

http://www.csb.gov.tr/gm/mesleki hizmetler

[Devamını oku...]

16
BAUMA CHINA 2016 FUARI... (16.06.2016)

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şanghay şehrinde her iki yılda bir kez düzenlenen BAUMA CHINA 2016 Fuarı Türkiye milli katılım organizasyonu bu yıl ikinci kez İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilecektir.

 

BAUMA CHINA Fuarı Asya’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük ve en önemli iş, inşaat makineleri, madencilik, beton sanayisi ve inşaat teknolojileri fuarı olarak nitelendirilmektedir. BAUMA CHINA 2014 Fuarı toplam 300.000 m2'de 42 ülkeden 3098 firmanın katılımı ile gerçekleştirilmiş olup, fuarı 148 ülkeden 190.000 kişi ziyaret etmiştir. 22-25 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenecek BAUMA CHINA 2016 Fuarında Türkiye'nin büyüyen katılım alanı ve gücü ile etkin bir katılım gerçekleştirilecek olup, milli pavyonumuz N3 nolu salonda yer alacaktır.

 

Söz konusu fuar için katılım bedeli 650 Euro/ m2 olarak belirlenmiş olup, fuara minimum 12m2 ile katılım sağlanabilecektir. Belirtilen bedele, stant inşaatı, elektrik bağlantısı, aydınlatma ve temel dekorasyon malzemeleri, nakliye, gümrükleme ve sigorta işlemleri, Türkiye pavyonunun fuar alanında tanıtımı, Türkiye broşüründe firma bilgilerinizin yer alması, ofis, iletişim araçları, ikram hizmetleri, stant büyüklüğü ile orantılı ücretsiz fuar giriş kartı dâhil olmak üzere tüm ana hizmetler dâhildir.

 

Fuar, devlet desteği kapsamında olup, paket fiyat üzerinden %70 oranında devlet desteğine ilişkin işlemlerin takibi İstanbul Ticaret Odası tarafından yürütülecektir. (Organizatör: İstanbul Ticaret Odası irtibat: İdil Aslantaş Tel: 0212 455 61 13 Faks: 0212 520 15 26 E-posta: idil.aslantas@ito.org.tr www.ito.org.tr )

 

Fuar Broşürü ve Katılım Formu ektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son