Haberler

Entries for Haziran 2017

23
VALİ ÇATAKLI’DAN KİTSO’YA VEDA ZİYARETİ

İlimizde Vali olarak yaklaşık bir yıl görev yapan ve daha sonra İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atanan Kilis Valisi İsmail ÇATAKLI veda programı kapsamında Kilis Ticaret ve Sanayi Odasına veda ziyaretinde bulundu.

           

Bir yıl önce bir ramazan gününde ilk defa Kilis’te Vali olarak göreve başladığını hatırlatarak, yine bir ramazanda İlimizdeki görevini tamamladığını belirten ÇATAKLI; “Kilis'te başta KİTSO olmak üzere ilin tüm dinamikleriyle birlik ve beraberlik içerisinde görev yapmanın huzuru ile görevimizi yeni atanan arkadaşımıza devrediyoruz. Bugün bizler gidiyoruz, yerimize de başka arkadaşlarımız geliyor. Ama şunu biliniz ki, gittiğimiz yerde her zaman bir kapınız vardır." Dedi.

 

 

Çalışmalarından dolayı Kilis Valisi İsmail ÇATAKLI’ya Teşekkür eden KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ; “İlimize verdiğiniz hizmetlerden dolayı üyelerimiz ve hemşerilerim adına teşekkür ederim. Sizinle çok yakın ve uyum içerisinde çalışma fırsatımız oldu ve sizden her zaman yardım ve destek gördük. Yeni görevinizin hakkınızda hayırlı olmasını temenni eder başarılar dilerim. Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Olarak Kapılarımız Siz Sayın Valimize her zaman açık olacaktır.” Dedi.

[Devamını oku...]

20
MÜCBİR SEBEP HALİ YENİDEN UZATILDI

Kilis’te devam eden Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılmasıyla ilgili bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şunları söyledi;

[Devamını oku...]

16
Kümelenme Destek Programı 3.Başvuru Çağrısı...16/06/2017

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kümelenme Destek Programı 3. Başvuru Çağrısının 30/05/2017 tarihinde açılmış olup, 11/08/2017 tarihinde sonlandırılacaktır.

 

Başvuruların https://kumelenme.sanayi.gov.tr/  web adresinden e-devlet şifresi ile gerçekleştirileceği ve başvuru rehberine https://kumelenme.sanayi.gov.tr/Dokumanlar.aspx web adresinden ulaşılabilinecektir.

 

İlgili üyelerimize duyurular.

[Devamını oku...]

16
KİTSO ÜYELERİNE 7020 SAYILI YAPILANDIRMA KANUNU TANITILDI

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası, “7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’un” Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile üyelerine tanıtılması amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

[Devamını oku...]

13
KİTSO MÜCBİR SEBEBİN UZATILMASI İÇİN TALEPDE BULUNDU

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, 30 Haziran 2017 tarihinde sona erecek Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması için yeniden talepte bulunulduklarını belirterek konu hakkında bir açıklama yaptı;

 

“Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Kilis’in roketli saldırılara maruz kalması nedeni ile 01 Mart 2016 tarihinden itibaren Kilis’te Mücbir Sebep Hali ilan edilmiş, buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 31 Mart 2017 tarihine kadar ertelenmiş, Kilis’in ekonomik şartlarında bir düzelme olmadığı gerekçesi ile yine talebimize istinaden 30 Haziran 2017 tarihine kadar yeniden uzatılmış idi.

 

Daha önce de dile getirdiğimiz gibi Kilis’in ekonomik şartlarında henüz bir düzelme olmadığı ve krizin etkilerinin halen devam etmesi nedeni ile mücbir sebepten dolayı ertelenerek biriken borçların 2017 yılı içerisinde ödenmesi yeni bir kriz yaratacaktır.

 

Bu nedenle borçların silinmesi veya Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması hususunu Maliye Bakanımız Naci AĞBAL’a ileterek talebimizi yeniden takdir ve tasviplerine arz ettik. Olumlu sonuçlanacağını ümit etmekteyiz.” Dedi.

[Devamını oku...]

12
KİTSO’NUN GELENEKSEL GIDA YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

KİTSO’ nun her yıl yaptığı ve mutat hale gelen gıda yardımları bu yıl da devam ediyor. Fakir ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılan gıda yardımı ile ilgili bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ yaptığı açıklamada; “Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak her yıl yaptığımız gıda yardımı dağıtımına bu yılda devam etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” Dedi.

 

KİTSO Başkanı ÖNDEŞ açıklamasına şöyle devam etti;

 

“Yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi ailelere yardım ve destek sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteğinde bu yıl da 690 aileye gıda yardımı yapılacaktır.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyelerinin de dağıtımında görev aldığı yardım paketleri şeker, pirinç, yağ gibi temel gıda maddelerinden oluşmaktadır.

 

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

[Devamını oku...]