Haberler

Entries for Temmuz 2015

23
MİLLETVEKİLİMİZDEN ODAMIZA NEZAKET ZİYARETİ

Kilis Ak Parti Milletvekili Reşit POLAT, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdiresi Songül KADIOĞLU ile birlikte Odamızı ziyaret etti.

 

Oda Meclis Başkanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ’ le görüş alışverişinde bulunan Reşit POLAT; “Konu Kilis, Kilis’in sorunları ve bu sorunların çözüm önerileri olunca Kilis Ticaret ve Sanayi Odası önemli bir mihenk taşıdır. Yıllarca yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimde olduğu gibi Milletvekilliği görevimde de KİTSO ile işbirliği içerisinde olacağım.” Dedi.

 

Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Kilis Kültür ve Kongre Merkezi inşaatı hakkında bilgi veren Oda Yönetim Kurulu Başkanı ÖNDEŞ; “Kilis için çalışan bir kurum olarak konu Kilis olunca biz de her zaman işbirliğine hazırız.” Dedi. Ve nazik ziyaretlerinden dolayı Sayın Reşit POLAT ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdiresi Songül KADIOĞLU’ na teşekkür etti.

[Devamını oku...]

23
MEMLEKET SEVDALISI MİSAFİRLERİMİZ

Hemşerilerimiz Merkez Valisi Ahmet ZAHTEROĞULLARI ve Mülkiye Başmüfettişi Hilmi DÜLGER Odamıza nezaket ziyaretinde bulundular.

 

Oda Meclis Bakanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ’ i ziyaret eden misafirlerimiz’ in sohbet konusu her zaman olduğu gibi yine Kilis oldu. “İşimiz gücümüz Kilis” diyen memleket sevdalılarının sohbetleri de böyle olmalıydı zaten.

 

KİTSO Başkanı ÖNDEŞ; “ Ziyaretiniz bizi ziyadesiyle mutlu etti, görüşlerinize ve önerilerinize teşekkür ederiz. Sizin gibi değerli hemşerilerimiz her zaman iftihar kaynağımız olmuştur.” Dedi.

[Devamını oku...]

22
ODAMIZDA BAYRAMLAŞMA

Ramazan Bayramı dolayısıyla Bayramın 2.günü olan 18.07.215 Cumartesi günü Odamızda bayramlaşma yapıldı.

Bayramlaşma törenine Meclis Başkanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU, Yönetim Kurulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, Milletvekillerimiz Reşit POLAT ve Mustafa YÜN, 24 üncü dönem Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL, Ak Parti ve MHP İl Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Özel İdare Meclis Başkanı Metin KARAKUŞ, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur MUHTAR, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Oda Meclis Üyeleri, Oda Memurları ve Oda Üyelerimiz katıldılar.

Kilis’in sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu ve yoğun ilgi gösterilen Oda bayramlaşmamız samimi bir ortam içerisinde icra edildi. Oda Genel Sekreteri M. Murat SAKAR ÇED Raporu biten Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bilgi verdi. Parti yönetimleri ve Milletvekillerimiz konu Kilis olunca her türlü fedakârlık ve işbirliğine hazır olduklarını belirttiler. Birlik, beraberlik ve dayanışma adına güzel tablolar yaşandı. Konu her zaman olduğu gibi yine hep Kilis ve Kilis için yapılacak şeylerdi.

Oda Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ bayramlaşmaya katılan herkese teşekkür etti. Tüm Kilislilerin bayramını kutlayarak “Bayramın Ülkemize İlimize ve Dünyaya barış, huzur ve mutluluklar getirmesini diliyorum.” Dedi

[Devamını oku...]

13
KİTSO GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ GIDA YARDIMLARINA DEVAM EDİYOR

Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmayı ayı olan mübarek Ramazan ayında Kilis Ticaret ve Sanayi Odası her yıl yaptığı gıda yardımı dağıtımına bu yılda devam etmektedir.

 

Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı mübarek Ramazan ayında yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi ailelere her türlü yardım ve desteği sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteği ile bu yıl da 800 aileye gıda yardımı yapılmaktadır.

 

Yardımlar Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerince tespit edilen fakir ailelere, adres, isim ve imzaları alınarak teslim edilen yardım makbuzları ile yapılmaktadır. Yardım makbuzu verilen kişiler adlarına hazırlanan şeker, pirinç ve yağ gibi temel gıda maddelerinden oluşan gıda paketlerini dağıtım merkezinden almaktadırlar.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ; “Her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirilen Kilis Ticaret ve Sanayi Odası gıda yardımlarının bu yıl da fakir ailelere ulaştırılmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Ayrıca yardımın dağıtımlına maddi kaynak sağlayan TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ na ve dağıtımda görev alan tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum.” Dedi. 

[Devamını oku...]