Haberler

Entries for Eylül 2015

28
KİTSO’DA BAYRAMLAŞMA

Kurban Bayramı dolayısıyla Bayramın 2.günü Odamızda bayramlaşma yapıldı.

 

Bayramlaşma törenine Meclis Başkanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU, Yönetim Kurulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, Milletvekillerimiz Reşit POLAT ve Mustafa YÜN, Özel İdare Meclis Başkanı Metin KARAKUŞ, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur MUHTAR, siyasi parti temsilcileri, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Oda Meclis Üyeleri, Oda Memurları ve Oda Üyelerimiz katıldılar.

 

Oda Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ bayramlaşmaya katılan herkese teşekkür etti. Tüm Kilislilerin bayramını kutlayarak “Şehit haberlerinin gölgesinde buruk bir bayram yaşamaktayız, Bayramlar umudu, sevgiyi, hoşgörüyü, barışı simgeleyen günlerdir. Bayramı bu anlamlarıyla yaşamak ve yaşatmak gerek. Bu nedenle Bayramın Ülkemize ve İslam alemine barış, huzur ve mutluluklar getirmesini diliyorum.” Dedi.

[Devamını oku...]

18
TERÖRE HAYIR, KARDEŞLİĞE EVET

Türkiye teröre karşı tek ses olduğu, TOBB’ un öncülüğünde 261 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği ve Kilis ticaret ve Sanayi Odası olarak iştirak ettiğimiz “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Buluşması” çok geniş bir katılımla gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yürüyüşün sonunda seslendirdiği ortak açıklamada teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı verirken, “Bu vatan, bu ülke, bu bayrak hepimizin. Hep birlikte Türkiye’yiz” diye konuştu.

Ankara Sıhhiye Meydanı’nda başlayan Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Yürüyüşü Ulus’taki Birinci Meclis’in önünde sona erdi. Buluşmadaki tek ortak payda Türk bayrağı oldu.

Türkiye’nin 4 bir yanından gelen her görüşten insanın katıldığı yürüyüşte sadece Türk Bayrağı kullanıldı ve Bu vatan, bu ülke, bu bayrak hepimizin. Hep birlikte Türkiye’yiz. Mesajı verildi.

[Devamını oku...]

16
KİTSO: TERÖRE KARŞI KARDEŞLİK İÇİN BULUŞUYORUZ

KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ; Terörü lanetlediklerini belirterek “17 Eylül Perşembe günü Sıhhiye Meydanında “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” sloganıyla Teröre Karşı Kardeşlik için buluşuyoruz.” Dedi.

ÖNDEŞ; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin öncülüğünde 14 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek terörü lanetlemek, birlik ve kardeşlik mesajları vermek üzere yaptıkları “Bayrağını al gel” çağrısına Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak katılarak 1 otobüs ile bugün Ankara’ya hareket ediyoruz. Birlik ve beraberliğe bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Gün terörü ve teröre destek verenleri lanetleme günüdür. Birliğimizi bütünlüğümüzü ve kardeşliğimizi haykırma günüdür. Mitinge katılamayan vatandaşlarımızın da işyerlerini ve evlerini bayraklarla donatmalarını diliyoruz.” Dedi. 

[Devamını oku...]

07
KİTSO YENİ VALİ YARDIMCILARIMIZI ZİYARET ETTİ

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Kilis’e yeni atanan Vali Yardımcılarımıza tebrik ziyaretinde bulundular.

Yeni Vali Yardımcıları Sayın Çetin KILINÇ ve Sayın Mustafa Ünver BÖKE’ yi makamlarında ziyaret eden Meclis Başkanı Mehmet ÖZÇİLOĞLU, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Oda Genel Sekreteri, Sayın Vali Yardımcılarımıza yeni görevlerinde başarılar dileyerek Odamız hakkında bilgi verdiler.

[Devamını oku...]

07
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEVGİLİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat KÜÇÜKOĞLU Odamıza nezaket ziyaretinde bulundu.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdurrahman SEVGİLİ ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Murat KÜÇÜKOĞLU’ nun ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Ayrıca TOBB tarafından yaptırılacak Fen Lisesi ile ilgili karşılıklı bilgi paylaşımlarının yapıldığı, yeni gelişmelerin konuşulduğu toplantının olumlu bir havada geçtiğini söyleyerek Kilis’imizin Fen lisesine kısa zamanda kavuşacağının müjdesini verdi.

Nazik ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür eden Oda Başkanı ÖNDEŞ: “Konu eğitim olunca her zaman yardım işbirliğine hazırız.” dedi

[Devamını oku...]