Haberler

D-8 ÖZEL SEKTÖR TOPLANTISI

  • 26.08.2015
  • kilistso

Ülkemiz ile İran, Pakistan, Bangladeş, Malezya, Endonezya, Mısır ve Nijerya’nın üyesi olduğu D-8 (Developing 8) Sekretaryası’ndan alınan bir yazıda, Malezya Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, 1-2 Eylül 2015 tarihlerinde, Kuala Lumpur-Malezya’da ‘D-8 Özel Sektör Toplantısı’nın gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Söz konusu toplantı kapsamında, D-8 ülkeleri arasında Tercihli Ticaret Anlaşması, ticaretin kolaylaştırılması ve ticaretin önündeki engellerin kaldırılması için alınabilecek önlemler, kümelenme projeleri, finansman, sektörel işbirliği ve KOBİ’lerin desteklenmesi konularının ele alınacağı bildirilmektedir. Ayrıca, katılımcı firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Toplantı programı ve katılım formuna Birliğimiz web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslar arası İş İmkânları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.

Toplantıya ilişkin konaklama ve ulaşım organizasyon ve masrafları katılımcılara ait olup, katılmak isteyenlerin Malezya Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası ve D-8 Sekretaryası ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.


İrtibat bilgileri:

Malezya Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası:
Rosli Dawan
E-mail: roslidawan@yahoo.com , Tel: +6018 3770 574

Mohamed Fuaad bin Yusoff
E-mail: mfuaad68@gmail.com , Tel: +6019 3160 125

D-8 Sekretaryası:
E-mail: secretariat@developing8.org / info@developing8.org
Tel: 0212 356 18 23/24

D-8 ÖZEL SEKTÖR TOPLANTISI