Haberler

Entries for 'kilistso'

24
Ölçü ve Tartı Aletlerine Getirilen Muafiyet Hakkında Duyuru

Esnaf ve diğer ölçü ve tartı aleti kullanıcılarına önemli duyuru

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamdaki ölçü aletlerini kullanmakta olan esnaf ve diğer kullanıcılardan bazıları, sahip oldukları ölçü aletlerinin periyodik muayene sürelerini sehven veya başka sebeplerle geçirdikleri için cezai durumla karşı karşıya kalmıştır. Konuyla ilgili olarak, çeşitli zamanlarda ilgili ticaret odaları, esnaf odaları ve STK’lar tarafından Bakanlığımıza başvurulmuş, söz konusu durumda olan ölçü aletlerinin ekonomiye kazandırılması için bir defaya mahsus muafiyet tanınması ve muayenesi yaptırılarak kullanılmak istenilenler için ceza uygulanmaması talep edilmiştir.

Bu taleplere istinaden, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yapılan çalışmalar sonucunda 3516 sayılı Kanuna eklenen geçici madde 28 Şubat 2019 tarihinde yürürlüğe girmiş ve 1 Aralık 2018’den önce cezalı duruma düşmüş olan ölçü ve tartı aletlerine, 28 Şubat 2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde başvurulması halinde herhangi bir cezai yaptırım uygulanmadan muayenelerinin yaptırılması imkanı getirilmiştir.

Damga süresi geçmiş ölçü ve tartı aleti bulunduranların mağdur olmaması için muafiyetin sona ereceği 28 Mayıs 2019 tarihine kadar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüklerine veya yetkili muayene servislerine başvurarak ölçü aletlerinin muayenesini yaptırmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar başvuruda bulunmayanlar 3516 sayılı Kanunun 15/c maddesinde belirtilen cezayı ödemeden söz konusu ölçü aletlerini kullanamayacaklardır.

[Devamını oku...]

24
Mühür Ebatları

  Ticaret Bakanlığı’ndan alınan 22.04.2019 tarihli ve E-00043640952 sayılı yazıya istinaden Tobb aracılığı ile tüm odalara yapılan duyuru şu şekildedir;

Menşe ve Dolaşım Belgeleri Otomasyon Sistemi (MEDOS)  üzerinden düzenlenen menşe ve dolaşım belgelerinin üzerinde yer alan ilgili gümrük idaresine ait elektronik mührün 30x30 ebatlarında olması gerekirken farklı ebatlarda belge üzerinde basılmasından kaynaklı ithalatçı ülke makamlarınca anılan belgelerin sonradan kontrol işlemlerine tabi tutulduğu kaydedilmiştir.

Medos yazılımı üzerinden gerçekleştirilen vize işlemlerinde belge üzerinde yer alan mühür ölçüleri ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.Bununla birlikte bireysel yazıcılardaki hatalı ölçeklendirme yapılması sonucu mühürlerde yaşanan kayma ve orantısal küçülme/büyümeler nedeni ile mevzuata uygun ebatlarda basılmayan mühürler nedeniyle belgeler sonradan kontrol işlemlerine tabi tutulmaktadır.

Bu nedenle bireysel yazıcılardaki ayarlarda değişiklik yapılmasından kaynaklı ortaya çıkan ve sonradan kontrol talebine yol açan mühür ebatlarındaki farklılıkların önlenmesi amcaıyla gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve yeterli önlemin alınması konusunda gereğini rica ederiz

[Devamını oku...]

22
50 Yılını Aşmış Üyelerimize Plaket Takdimi ve Geleneksel İftar Yemeğimiz

  Geleneksel KiTSO iftar yemeğimizde bu yıl meclis üyelerimizin yanı sıra, odamız üyeliğinde 50 yılını aşmış üyelerimizi de ağırlamış olduk.
KİTSO Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI, iftarda yapmış olduğu konuşmada Ramazan ayının önemini ve maneviyatını vurguladı.
Yarım asırlık üyelerimize odamıza bağlılıkları ve katkıları için şükranlarını sunan CELKANLI, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle birlikte, kendilerine 50 yılın anısı olarak plaket takdim etti.

[Devamını oku...]

21
KİLİS TİCARET VE SANAYİ ODASI KONFERANS SALONU İNCE İŞLER YAPIM İŞİ İÇİN İHALE İLANI

 

 

KİLİS TİCARET VE SANAYİ ODASI KONFERANS SALONU İNCE İŞLER

Yapım İşi için İhale İlanı

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası, İpekyolu Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında sağlanan mali destek ile Kilis’te Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu İnce İşleri için bir yapım işi ihalesi sonuçlandırmayı planlamaktadır.

 

İhaleye katılım koşulları, isteklilerde aranacak teknik ve mali bilgileri de içeren İhale Dosyası Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mah. Safter Necioğlu Bulvarı No:74 79000 Kilis  adresinden temin edilebilir ve www.kilistso.tobb.org.tr ve www.ika.org.tr  internet adreslerinde görülebilir. Teklif edilen fiyatlar KDV hariçtir.

 

Teklif teslimi için son tarih ve saati: 14 HAZİRAN 2019, SAAT 10:00

 

Gerekli ek bilgi ya da açıklamalar; www.kilistso.tobb.org.tr ve www.ika.org.tr internet adreslerinde yayınlanacaktır.

 

Teklifler, 14 HAZİRAN 2019 tarihinde, saat 10:00 da  Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mah. Safter Necioğlu Bulvarı No:74 79000 Kilis adresinde yapılacak oturumda açılacaktır.

 

[Devamını oku...]

20
Türk Eximbank’a Yapılan Kredi Başvurularında Aracılık Etmek İsteyen Kişilere Dikkat Edilmesi

 Türk Eximbank’ın 06.05.2019 tarihli ve 100 sayılı yazısına istinaden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türk Eximbank’a kredi başvurusunda bulunan firmalara aracılık ederek haksız menfaat sağlamaya çalışan kişiler olduğu duyumlarının alındığı belirtilmektedir.

Bu kapsamda, Türk Eximbank tarafından ihracatçılarımızın bu kişilere kesinlikle itibar etmemesi amacıyla bir duyuru hazırlandığı ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

09
Allturex'19 Alternatif Turizm, Kamp, Karavan, Motosiklet ve Bisiklet Fuarı

T.C. KİLİS VALİLİĞİ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden gelen yazıda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yazısına istinaden Zümrüt Fuarcılık Tan. Org. San. ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından 13-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Antalya'da, Allturex'19 Alternatif Turizm, Kamp, Karavan, Motosiklet ve Bisiklet Fuarı düzenlenecektir.


Kültür ve turizm potansiyeli açısından önemli bir destinasyon olma özelliği taşıyan Antalya ilimizde yapılacak Allturex'19 Alternatif Turizm, Kamp, Karavan, Motosiklet ve Bisiklet Fuarının ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacağı düşünülmekte olup, Bakanlığımızca da desteklenmektedir.


Fuara katılım konusunda yapılacak başvuru iletişim bilgileri aşağıda belirtilmiştir.


 


İRTİBAT ADRESİ :


Zümrüt FuarcılıkTan. Org. San. ve Ticaret Ltd. Şti.


Ali SEYHAN


Telefon: +90 (312) 485 41 15 -16-17


Fax: +90 (312) 485 41 18


www.zumrutfuarcilik.com.tr


info@zumrutfuarcilik.com.tr

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 61İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son