Haberler


Manşet Haber

 

18
KiTSO´DAN ÜYELERİNE YENİ BİR HİZMET DAHA “SAYISAL TAKOGRAF KARTI(DİJİTAL EHLİYET)”

   Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) hizmeti bugünden itibaren odamızda verilmeye başlanmıştır.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI “Uluslararası ticaretin en önemli unsurlarından birini oluşturan karayolu ile uluslararası eşya taşımacılığını kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan hükümler gereğince yürürlüğe giren sayısal takograf uygulaması kapsamında Odamız yetkilendirilmiş durumdadır. Bu çerçevede; Odamızda Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) işlemleri başlamıştır” dedi.

Celkanlı, “Üyelerimiz artık Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) hizmeti için İl dışına çıkmadan, para ve zaman kaybına uğramadan Odamız bünyesinde bu hizmeti almaya başlayacaktır. Odamıza ve üyelerimize hayırlı olsun.”dedi.

Başvuru Hakkında Bilgi İçin

www.kilistso.tobb.org.tr/Pano/Haberler/tabid/5046/articleType/ArticleView/articleId/26926/SAYISAL-TAKOGRAF-KARTI-DIJITAL-EHLIYET-ODAMIZDA-HIZMET-VERMEYE-BASLAMISTIR.aspx

[Devamını oku...]

10
OTO GALERİ FİRMALARINA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

 Oto Galeri Sahipleri ile düzenlemiş olduğumuz toplantıda KiTSO Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'nın faaliyetlerini açıkladı.Celkanlı, oto galeri firmalarının sektörel sorunlarını dinleyerek, sorunları rapor haline getirip gerekli kurumlara ileteceğini belirtti.Odamızın da iş birliğinde yürütülen Mahir Eller Proje Ofisi, Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

[Devamını oku...]

07
Valimiz Sayın Recep Soytürk, Odamızı ziyaret etti.
 Valimiz Sayın Recep Soytürk, Odamızı ziyaret etti.
02
YEREL MARKETLERİMİZİ VE ESNAFLARIMIZI DESTEKLİYORUZ
 
29
KİTSO BAŞKANI CELKANLI GAZİANTEP'TE İŞ DÜNYASI İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

 

İş Dünyası İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı, Gaziantep Esnaf Odası Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ökkaş Karcı diğer birçok ilin oda ve borsa başkanları ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Gaziantep Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

"Türkiye krizle 2018 yılında karşılaştı, ancak Kilis 2016 yılından beri yanıbaşımızdaki savaş ve atılan bombalar sonucu güvensiz bir bölge sayılarak yatırımcılar gitmiş, mülk fiyatları yarının altına de düşmüştür.Kısacası biz 2016 yılından buyana ekonomik anlamda dayak yiyoruz.Bir tokat daha yiyecek halimiz kalmadı.

Kilis 5 yıldır kendi nüfusundan fazla Suriyeli mülteciye ev sahipliği etmekte. Nüfusumuz %100 artmış ancak aynı oranda okul, hastane, alt yapı ve diğer ihtiyaçlar aynı oranda artış göstermemiştir.Biz devletimizden her alanda memleketimize özellikle yatırım ve teşvikler hususunda pozitif ayrımcılık bekliyoruz.Öncelikli olarak Öncüpınar sınır kapısının ivedi bir şekilde aktif hale gelmesini, Kilis-Polateli-Şahinbey OSB alanı için Amanos Tüneli'nin yapılması gerektiğini ve Öncüpınarda serbest Ticaret Merkezi nin ivedi şekilde kurulması gerekiyor." diyen Celkanlı,Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan'a Kilis'in Sorun ve Acil ihtiyaçlarını sözlü ve yazılı rapor halinde sundu.

[Devamını oku...]

27
KİLİS OSB MÜTEŞEBBİS TOPLANTISI

KiTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Kilis Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde düzenlenen OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 45İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son