Haberler


Duyurular

 

14
 TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ VE TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ

  TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ 27 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 10.00-16.00 SAATLERİ ARASINDA ODAMIZDA YAPILACAKTIR.

İCRA KOMİTESİ ÜYELİĞİ İÇİN AŞAĞIDA LİSTEDE İSİMLERİ YAZILI BULUNAN KİŞİLER BAŞVURACAKLARDIR.

İCRA KOMİTESİ ÜYELİĞİ ADAYLIK BAŞVURULARI 21 ŞUBAT 2019 PERŞEMBE GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR DİLEKÇE VE ADLİ SİCİL BELGESİ İLE ODAMIZA YAPILACAKTIR.

NO ADI  SOYADI
1 ZÜLAL KULAN
2 FÜSUN  HACIÖMEROĞLU
3 FATMA NUR  FİLİK
4 JALE ERTUĞRUL
5 YÜKSEL EBRU ERGİN
6 ÖZLEM KİLİSLİOĞLU
7 MERAL DAMA
8 AYBALAM AKKURT
9 GÖRGÜN DİDEM EVRAN
10 DİLEK ŞİLTELİOĞLU
11 İPEK YILDIRIM
12 TEVHİDE SAĞIROĞLU
13 SEVGİ KEŞKEKOĞLU
14 ESRA YİTMEZ
15 BİLGE TUĞÇE KÖROĞLU
16 ZEYNEP AYGAR
17 NESLİHAN  YAŞAR
18 DİLEK POLAT
19 YÜKSEL   SARICA
20 DEMET  KUDEYT


TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ 27 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 10.00-16.00 SAATLERİ ARASINDA ODAMIZDA YAPILACAKTIR.

İCRA KOMİTESİ ÜYELİĞİ İÇİN AŞAĞIDA LİSTEDE İSİMLERİ YAZILI BULUNAN KİŞİLER BAŞVURACAKLARDIR.

İCRA KOMİTESİ ÜYELİĞİ ADAYLIK BAŞVURULARI 21 ŞUBAT 2019 PERŞEMBE GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR DİLEKÇE VE ADLİ SİCİL BELGESİ İLE ODAMIZA YAPILACAKTIR.

 

NO ADI  SOYADI
1 BEKİR TARIK ŞİLTELİOĞLU
2 MURAT SERKAN YİĞİT
3 AHMET  ÇIKIMOĞLU
4 ERMAN  ALPAYDIN
5 MAHMUT FEHMİ YAPICIOĞLU
6 BURAK BEKÇİOĞLU
7 MUHAMMED FATİH BAKKALLAR
8 NECİP FAZIL  TANRIAŞKI
9 MUHAMMED SARIBAŞOĞLU
10 MUHAMMED TAHA KAÇARLAR
11 AHMET HAKİ İSLAM
12 MEHMET CİHAN ÜNLÜKAHRAMAN
13 DENİZ  DALGIÇ
14 MURAT GENÇTÜRK
15 İSMAİL  KARADAŞ
16 ÖMER FARUK KARA
17 MUSTAFA RAİF ŞARKBAY
18 MUHAMMED KASIM  KÖROĞLU
19 ADİL BOYBEYİ
20 FERHAT  ŞEKEROĞLU
21 MEHMET ÜMİT  İSAL
22 MUSTAFA  KETREZ
23 ONUR BELGİN
24 HASAN DAĞAÇIKAN
25 MELİH KÜÇÜKOĞLU
26 MUSTAFA SEVENGÜL
27 İBRAHİM  BAYKAL

 

[Devamını oku...]

14
06-09 MART 2019 9.OLIVTECH FUARI

 İZFAŞ tarafından 06-09 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 9.OLIVTECH “Zeytin, Zeytinyağı, Süt, Süt Ürünleri, Şarap, ve Teknolojileri Fuarı”na ziyaretçi olarak katılmak isteyen üyelerimiz 20 Şubat 2019 Çarşamba gününe kadar odamıza bilgi vermeleri gerekmektedir.

İletişim : 0348 813 10 44

NOT:Yeterli katılımcı sayısına ulaşıldığında gidiş-dönüş ücretsiz olarak odamız tarafından karşılanacaktır.

[Devamını oku...]

01
ULUSLARARASI BAĞDAT FUARINA  KATILIM DAVETİ

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Irak Büyükelçiliği’nin yazısına atfen, Uluslararası Bağdat Fuar Alanı’nda 11-14 Şubat 2019 tarihleri arasında Majid Shams Al-Irak Fuarlar ve Kongre Koordinasyon Şirketi ile Fuarlar ve Ticari Hizmetler Genel Şirketi’nin birlikte düzenleyeceği fuara Türk şirketlerinin katılımının arzu edildiği belirtilmektedir.Yazıda devamla,  bahse konu fuarda;

 

  • *Gıda maddeleri, ekipman ve ilgili aksesuarların
  • *Altyapı ve elektrik

*İnşaat ve inşaat yapı malzemeleri

*Genel endüstriler, otomotiv, baskı ve ambalaj, plastik ve petrokimya ürünleri imalatı, ev eşyaları ve mobilya sektörlerine yer verileceği    ifade edilmektedir.

 

Söz konusu etkinliğe ilişkin ayrıntılı bilgiye; Irak, Bağdat, Alkarada, Hai Al-Wihda, 904. Cadde 38. Sokak No:8 adresinden ulaşılabileceği gibi, Tel: 07832855566 – 007712258866 numaralı telefonlardan ve E-Posta: info@suniraq.com temasa geçilerek de temin edilebileceği kaydedilmektedir.

[Devamını oku...]

01
TÜTÜN MAMULLERİ VE  ALKOLLÜ İÇKİLERİN  SATIŞ BELGESİ UZATIM İŞLEMİ

 Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 14’üncü maddesi doğrultusunda, 2018 yılı ve öncesinde düzenlenen ve 31/12/2018 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan satış belgeleri için Ocak-Mart aylarına isabet eden dönemde 2019 yılı süre uzatım işlemi yapılması gerekmektedir.

İlgili mevzuatı kapsamında süre uzatım işlemi, tütün mamulü ve/veya alkollü içki satışı yapan perakende satıcılar ile toptan satıcıların, açık alkollü içki satıcılarının ve nargile sunum uygunluk belgesi sahibi satıcıların işlem bedelini Ziraat Bankası kanalıyla Tarım ve Orman Bakanlığı hesabına yatırmalarının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı il/ilçe müdürlüklerine başvuru yapmaları ve işlemin belge üzerinde gösterilmesini sağlamaları şeklinde gerçekleştirilecektir.

Satış belgeleri için 01 Nisan 2019 Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar süre uzatım işlemi yapılmadığı takdirde, anılan tarihten sonra ürün (tütün mamulü, alkol ve alkollü içki) satın alınması mümkün olmayacak ve satıcıların mevcutlarında bulunan ürünleri Nisan ayı sonuna kadar tasfiye etmeleri zorunlu olacaktır.Nisan ayının sona ermesini müteakip ürün satışına devam edildiğinin tespiti halinde, 4733 sayılı Kanunun 8’inci maddesinin beşinci fıkrasının ilgili bentleri gereğince idari para cezası yaptırımı mahalli mülki amirliklerce uygulanacak ve aynı maddenin dokuzuncu fıkrası kapsamında, satışa sunulan ürünlerin mülkiyeti  kamuya geçirilecektir.

Faaliyetine devam etmesine rağmen süre uzatım işlemi yapmaması nedeniyle satış belgesi  geçerliliğini yitirecek olan satıcıların (alkollü içki satıcıları için uygulanan mesafe şartı dahil) güncel mevzuat hükümlerine uygun olarak yeniden satış belgesi başvurusunda bulunması gerekecektir.

Mülga Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından düzenlenmiş olan TAPDK logolu mevcut satış belgeleri, 2019 yılı süre uzatım işlemi esnasında Bakanlığımız logolu satış belgeleri ile değiştirilecektir.

[Devamını oku...]

30
 13-17 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan Adana İnşaat 2019 Fuarı

  13-17 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan Adana İnşaat 2019 Fuarına Katılmak İsteyen İnşaat Sektöründe Bulunan Üyelerimiz 1 Şubat 2019 Cuma Gününe kadar katılım bilgilerini odamıza bildirmeleri gerekmektedir.

NOT:Gidiş-Dönüş Odamız Tarafından karşılanacaktır.

13-17 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan Adana İnşaat 2019 Fuarına Katılmak İsteyen İnşaat Sektöründe Bulunan Üyelerimiz 1 Şubat 2019 Cuma Gününe kadar katılım bilgilerini odamıza bildirmeleri gerekmektedir.
NOT:Gidiş-Dönüş Odamız Tarafından karşılanacaktır.

[Devamını oku...]

25
PERİYODİK MUAYENE BAŞVURU DUYURUSU

  2017 ve daha önceki yıllarda damgalanmış olup damga süreleri dolan ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması için Ocak ayının başından 28 Şubat 2019 günü mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen kurum ve kuruluşlara Periyodik Muayene başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Ölçü ve tartı aleti kullanıcılarından damga süresi dolduğu halde periyodik muayene müracaatı yapmayanlar hakkında, daha sonra yapmış olsalar dahi 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca ölçü ve tartı aleti başına 2.600,00 (İkibinaltıyüz) TL idari para cezası uygulanması ve mülkiyetinin kamuya geçirilmesi işlemleri gerçekleştirilecektir.

 

İlgililere önemle duyrulur.

 

PERİYODİK MUAYENE BAŞVURUSU YAPILACAK YERLER

1-SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜNE;

a)Tartım kapasitesi 2.000 kg'ın üzerinde olan otomatik olmayan tartı aletleri 

b)Diğer tartı aletleri

c)Akaryakıt ve LPG sayaçları

NOT:Başvurular https://bams.sanayi.gov.tr veya https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr internet adresinde bulunan "İl Müdürlükleri" sayfası üzerinden  e-devlet şifresiyle yapılmaktadır.

 

2-GRUP MERKEZİ BELEDİYE ÖLÇÜLER VE AYAR MEMURLUKLARINA (KİLİS BELEDİYESİ);

a)Belediyelerce tespit edilecek yer ve günlerde kurulan, üretici ve pazarcılar tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık veya kapalı pazar yerlerinde kullanılan ve tartım kapasitesi 2.000 kg ve altında olan, III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, 

b)Yay ve elektronik tertibatı bulunmayan kapasitesi 2.000 kg ve altında olan mekanik tartı aletlerinden;

1)Masa terazileri

2)Asma teraziler

3)Tek kollu kantarlar

4)İbreli teraziler

 

3-YETKİLİ MUAYENE SERVİSLERİNE

a)Otomatik tartı aletleri

b)I ve II nci sınıf otomatik olmayan tartı aletleri

c)2'inci maddenin (a) bendinde belirtilen tartı aletleri (Belediyenin yapacağı) dışındaki tartım kapasitesi 2.000 kg ve altında olan, III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri

d)Taksimetre ve Takograf cihazları (Muayene tarihi itibarıyla 2 yılda bir)

 

NOT:Yetkili Muayene Servislerine https://msurapor.sanayi.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.Ayrıntılı bilgiye https://kilis.sanayi.gov.tr web adresi duyurular bölümünden ulaşılabilir ve 444 6 100 nolu telefon hattı üzerineden Kilis İl Müdürlüğüne bağlanılarak bilgi alınabilir

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 6İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  İleri   Son