Haberler

18
MANİLA FAME TİCARET FUARI

Filipinler Uluslararası Ticaret Sergileri ve heyetleri Merkezi (CITEM) tarafından ‘’68th. Edition Manila Fame‘’ Ticaret Fuarının 20-22 Ekim 2018 tarihlerinde Filipinler’de Metro Manila Pasay şehri Uluslararası Ticaret Merkezinde düzenlenecektir.

Söz konusu ticaret fuarının mobilya, ev eşyaları, aydınlatma ürünleri, hediyelik ve süs eşyalar, aksesuarlar, iç mimari çözümleri, tekstil ve giyim gibi sektörleri kapsamaktadır.

 

Etkinliğe ilişkin güncel bilgilere http://manilafame.com web adresinden ulaşılabilmekte olup, ayrıntılı bilgi için Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile (Nadjefah Mangondaya, Ekonomi Asistanı, e-posta: nbamangondaya@gmail.comankarape@gmail.comcep: 0 536 734 4739) ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

[Devamını oku...]

18
PAKİSTAN EKONOMİ ETKİNLİĞİ

Sayın Üyelerimiz,

 

İslamabad Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Pakistan’ın ekonomik ve ticari potansiyelini Türk yatırımcı ve işadamlarına tanıtmak üzere, 27-28 Haziran 2018 tarihlerinde İstanbul Conrad Otel’de bir etkinlik düzenlenecektir.

 

Söz konusu etkinliğe Pakistan’dan 300-350 Pakistanlı işadamının katılım sağlamasının beklenmekte olup ikili iş görüşmeleri gerçekleştirme imkanı bulunacaktır. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için boc@icci.com.pk e-posta ile irtibata geçilebilmektedir.

[Devamını oku...]

26
CELKANLI: KOSGEB Acil Destek Kredisi Geri Ödemelerinin Ertelemesi için Başvuru Yapmayı Unutmayın

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI KOSGEB Kredisinin geri ödemelerinin 1 yıl ertelenmesi ile ilgili bir açıklama yaparak şunları söyledi:

 

“Suriye’deki terör örgütleri tarafından atılan roketlerin hedefi olan Serhat Şehrimiz Kilis’te yaşanan ekonomik sıkıntıların azaltılması amacıyla verilen 40.000 TL faizsiz “Acil Destek Kredileri” Kilis’te ekonomik sıkıntıların devam etmesi nedeniyle Bakanlar Kurulunca 1 yıl faizsiz olarak ertelenmiştir.

 

Mücbir Sebep Halinin devam ettiği Kilis’imizde, Kredi kullanan hemşerilerimizi bir nebze de olsa rahatlatacak olan bu haber bizleri de mutlu etti.” Dedi.

 

Acil Destek Kredilerinin geri ödemelerinin erteletmek isteyen hemşerilerimizin kredi çektikleri bankalara bir dilekçe ile başvuru yapmaları gerektiğini belirten KİTSO Başkanı CELKANLI:

 

“Kredi ödemelerinin ertelenmesi için bireysel başvuru şartı var. Başvuru yapılmadan kredilerin ertelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu sebeple kredi ödemelerini erteletmek isteyen hemşerilerimizin bankaya bir dilekçeyle başvuru yapmaları gerekmektedir.” dedi.

 

Asıl temennilerinin kredi borçlarının tamamen silinmesi olduğunu belirten CELKANLI: “Acil Destek Kredilerinin ödemelerinin ertelenmesi konusunda emeği geçen herkese şahsım, üyelerim ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

[Devamını oku...]

24
KİTSO BAŞKANI CELKANLI: BOZULAN SİCİLLERİN DÜZELTİLMESİ GEREKİYOR

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI Suriye’de yaşanan savaşın olumsuz etkileri ile işleri bozulan ve ekonomik zarar gören ve bu nedenle çeklerini ödeyemeyen, kredi ödemelerinde gecikmeler yaşayan, hakkında takip veya haciz kararı alınan işadamlarımızın, bankalar nezdinde bozulan sicillerinin düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

 

Bununla ilgili bir çalışma yapılacağını belirten KİTSO Başkanı CELKANLI KİTSO üyelerine hitaben bir açıklama yaparak şunları söyledi:

 

“Bilindiği üzere Suriye’de yaşanan savaş nedeni ile Kilis’in ticareti ve ekonomik yapısı olumsuz etkilenmiştir. Bu süreçten ekonomik olarak en fazla zarar görenler ise işadamlarımız, sanayicilerimiz ve esnafımız olmuştur.

 

18 Ocak 2016 tarihinden itibaren Kilis’in roketli saldırılara maruz kalmasından sonra yaşama savaşı veren birçok esnafımız, işadamımız ve sanayicimiz kredi borçlarını ödeyemez duruma düşmüş ve bunun neticesinde bankalarla sorun yaşamaya başlamıştır.

 

Bu sorunların tespit edilerek çözüm önerileri üretilmesi amacıyla bir çalışma yapılması planlanmaktadır.

 

Bu sebeple 18 Ocak 2016 tarihinden bu güne kadar geçen süre içerisinde olumsuz sicil nedeni ile kredi kullanamayan veya bankalarla sorun yaşayan üyelerimizin, durumunu bildiren bir dilekçe ile Odamıza müracaat etmesi çalışmalarımıza ışık tutacaktır.

 

 

Üyelerimize saygı ile duyurulur.” Dedi.

[Devamını oku...]

24
KİTSO Başkanı CELKANLI’dan Önemli Duyuru

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı hacı Mustafa CELKANLI Kilis’te devam eden Mücbir Sebep Hali kapsamındaki vergi borçlarının taksitlendirilmesi için son müracaat tarihinin 31.01.2019 olduğunu söyleyerek,

 

“Bu süre zarfında başvuru yapmayan Üyelerimizin ertelenmiş borçları taksitlendirme imkânları olmayacaktır.” Dedi.

[Devamını oku...]

24
KİTSO BAŞKANI CELKANLI’DAN 6948 SAYILI SANAYİ SİCİL KANUNU’NUN 4. MADDESİNİM DEĞİŞTİRİLMESİ HAKKINDA DUYURU

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı H. Mustafa CELKANLI 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 4. Maddesinin değiştirilmesi hakkında bir duyuru yaparak şunları söyledi:

 

“Sayın Üyelerimiz;

 

01 Temmuz 2017 tarih ve 30311 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren SANAYİNİN GELİŞTİRİLMESİ VE ÜRETİLMİB DESTEKLENMESİ AMACIYLA BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN ile 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 4. Maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

 

“MADDE 4 – Sanayi İşletmelerinin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında tutulacak sanayi siciline kaydettirilmesi ve mukabilinde alınacak sanayi sicil belgesinin icabında salahiyetli memurlara ibraz olunması mecburidir.

 

Sanayi işletmeleri üretim faaliyetlerine başlamadan önce sanayi siciline ön kayıt olmak zorundadır.  Sanayi işletmelerine işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı düzenlenmesi için sanayi siciline kaydolduğuna dair yazı, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı veren idareler tarafından aranır.

 

Yeni açılan sanayi işletmeleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tanzim kılınacak beyannameleri faaliyete başladıkları tarihten itibaren 3 üncü madde uyarınca doldurup iki ay içinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına elektronik ortamda göndermekle mükelleftir.

 

Yapılan değişiklikle birlikte 6948 Sayılı Kanun’un 2. Maddesinde tarif edilen Sanayi İşletmelerinin üretim faaliyetlerine başlamadan önce Sanayi Siciline ön kayıt olmaları ve işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı sırasında kayıt olduklarına dair Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden alacakları yazıyı ilgili idareye vermeleri zorunlu hale gelmiştir.

 

Bu nedenle sanayi işletmelerimizin üretime başlamadan önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün web sayfası olan e-HİZMETLER/İl Müdürlükleri/Sanayi Sicil Ön Kayıt seçenekleri takip etmeleri, buradaki e-imza türlerinden birisi kullanarak kayıt formunu doldurmaları ve kayıt dair İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek yazıyı ruhsat alacakları idareye vermeleri gerekmektedir.

 

Sanayi siciline ön kayıt işlemini yaptırmayan sanayi işletmelerine ruhsat veren makamlar tarafından işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı düzenlenmeyecektir.

 

İlgili üyelerimize önemle duyurulur.”

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 52İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son