Haberler

15
Mahir Eller Projesinin Açılışna Katıldık

 Odamızın da dahil olduğu TOBB öncülüğünde, TEPAV ortaklığında AB’nin finanse ettiği Mahir Eller Projesinin açılışı Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu proje ile TOBB, geçici koruma altındaki Suriyelilerin ve Türk vatandaşlarının ekonomik hayata katılımı için önemli bir proje hayata geçiriyor. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve 15 Milyon Avro bütçeye sahip olan proje, 12 ilde gerçekleştirilecek. TOBB ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ortaklığında yürütülen “Birlikte Yaşamak ve Çalışmak: Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Türkiye Ekonomisine Entegrasyonu - Mahir Eller Projesi” ile toplam 30 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

“Mesleğini belgele, farkını koy ortaya” sloganıyla başlatılan projenin temel amacı, geçici koruma altındaki Suriyeliler ve Türk vatandaşlarının mevcut mesleki becerilerinin belgelendirilmesi ile istihdam edilebilirliklerini artırmak olarak öne çıkıyor.

[Devamını oku...]

12
GURME2018 DİYARBAKIR GIDA VE YÖRESEL LEZZETLER FUARI

  14-18 Kasım Tarihlerinde Gıda, İçecek Ürünleri, Yöresel Ürünler, Gıda İşleme, Unlu Mamüller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza Market Ekipmanları Fuarı Saat:10.00-19.30 aralığında ziyaretlere açıktır.
Yer:Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

[Devamını oku...]

10
MÜSİAD'DAN ODAMIZA ZİYARET

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) heyeti, odamızı ziyarette bulundular. KiTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI, Kilis'in ekonomik sıkıntıları hakkında bilgi verdi.Cumhurbaşkanımız ile görüşecek olan MÜSİAD heyetine, KiTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI çözüm önerilerini sundu.Celkanlı; gümrük kapısının aktif hale getirilmesi, serbest ticaret merkezi, SGK primlerinden iş veren katkı payının alınmaması, OSB bölgesinde enerji indiriminin acil ihtiyacı olduğunu belirtti.
Suriye bölgesindeki ticari hacimden Kilis halkını faydalandırma konularını ele alan Celkanlı, ziyaretlerinden dolayı MÜSİAD heyetine teşekkürlerini iletti.

[Devamını oku...]

08
KiTSO Başkanı CELKANLI’dan Vali SOYTÜRK’e hayırlı olsun ziyareti

 Kilis Ticaret ve Sanayi Odası(KiTSO) Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI, Meclis Başkanı Ökkeş KARCI, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah ŞEKEROĞLU, Erkan HATABAY, Mehmet Adnan PARLAK, Ahmet Murat TOPRAK, Harun Reşit BADEM ve Genel Sekreter Mehmet Murat SAKAR ile birlikte Vali Recep Soytürk'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

[Devamını oku...]

08
MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ(MEGİP)

 İşkur ve TOBB arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü(MEGİP) imzalanmıştır.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen MEGİP toplantısı, KiTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI ve İşkur Kilis İl Müdürü Erdinç ÇAMLI tarafından yapıldı.

CELKANLI:"İşverenlerimizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarımızda teorik ve pratik eğitimi bir arada vereceğimiz yeni bir sistemi hayata geçiriyoruz.İşverenlerin nitelikli işgücü ihtiyacı talebi, odamız tarafından toplanarak İŞKUR Kilis İl Müdürlüğüne iletilecek." diyerek ilk toplantıyı yemek imalatı yapan firmalarla gerçekleştirdi.
MEGİP Projesi hakkında işverenlere bilgi veren İşkur Kilis İl Müdürü Erdinç ÇAMLI, soru-cevaplarla toplantıyı sonlandırdı.

[Devamını oku...]

08
KOLAY DESTEK WEB SAYFASI

 Kolay Destek, Ticaret Bakanlığı tarafından verilen 14 farklı desteğin daha kolay ve anlaşılır biçimde sunulmasını amaçlayan bir sitedir. 
İhracat yaparken müşteri bulmaktan yurt dışında reklam vermeye, fuarlara katılmaktan müşterilerin için uygun kredi bulmaya kadar sayısız destek burada! İstediğin her desteği kolayca al, ihracatını artır.
https://kolaydestek.gov.tr/

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 58İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son