Haberler

18
TOBB KİLİS GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU VE  KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU  SEÇİMLERİ

   Sayın Üyemiz;

 

TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri 27 Şubat 2019 Çarşamba günü 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Seçimlere ilişkin;

 

Seçmen listesine girecek Kurul üye kayıtlarının gerçekleşebilmesi için; İl Genç Girişimciler Kurulu üyeliği adayının ve İl Kadın Girişimciler Kurul üyeliği adayının www.tobbgirisimcilik.org.tr adresinde bulunan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup 23 Ocak 2019 Çarşamba saat 16.00'ya kadar Odamıza teslim etmesi gerekmektedir.

 

İl Kurulları'na üye olacak kişilerin;

 

  • 18 yaşından gün almış, 40 yaşından gün almamış olması (Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği için bu kural geçerli değildir),
  • Ticaret Sicili'ne kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, genel müdürü veya murahhas azası olması gerekmektedir.
  • Gaziantep'te bulunan bir fakülte, yüksekokul ya da enstitüde, girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri, öğretim görevlileri veya öğretim üyeleri ile toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de İl Kurul üyesi olarak yaş sınırı aranmaksızın belirlenebilmektedir.

Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu üyeliği onaylanan kişilerin; İcra Komitesi üyeliği için başvuruları 11 Şubat 2019 Pazartesi gününden itibaren bir dilekçe ve ekinde aday olabilme şartını tevsik eden adli sicil belgesi ile birlikte en geç 18 Şubat 2019 Pazartesi mesai bitimine kadar üyelerin bağlı bulundukları Oda/Borsa'ya teslim ederek yapılabilecektir.

 

Başvurusunu tamamlamış icra komitesi üyeliği adayların yer aldığı liste, 22 Şubat 2019 Cuma günü mesai başlangıç saatinden itibaren seçimin gerçekleştireleceği Odamızın ilan panosunda ve internet sitesinde yayınlanacaktır.

[Devamını oku...]

18
KiTSO´DAN ÜYELERİNE YENİ BİR HİZMET DAHA “SAYISAL TAKOGRAF KARTI(DİJİTAL EHLİYET)”

   Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) hizmeti bugünden itibaren odamızda verilmeye başlanmıştır.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI “Uluslararası ticaretin en önemli unsurlarından birini oluşturan karayolu ile uluslararası eşya taşımacılığını kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan hükümler gereğince yürürlüğe giren sayısal takograf uygulaması kapsamında Odamız yetkilendirilmiş durumdadır. Bu çerçevede; Odamızda Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) işlemleri başlamıştır” dedi.

Celkanlı, “Üyelerimiz artık Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) hizmeti için İl dışına çıkmadan, para ve zaman kaybına uğramadan Odamız bünyesinde bu hizmeti almaya başlayacaktır. Odamıza ve üyelerimize hayırlı olsun.”dedi.

Başvuru Hakkında Bilgi İçin

www.kilistso.tobb.org.tr/Pano/Haberler/tabid/5046/articleType/ArticleView/articleId/26926/SAYISAL-TAKOGRAF-KARTI-DIJITAL-EHLIYET-ODAMIZDA-HIZMET-VERMEYE-BASLAMISTIR.aspx

[Devamını oku...]

18
SAYISAL TAKOGRAF KARTI  (DİJİTAL EHLİYET)  ODAMIZDA HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR
 Sayısal Takograf Kart Hizmeti Odamızda Hizmet vermeye başlamıştır.   a) Sayısal Takograf Kartları Başvuru Esasları   Sayısal Takog...

[Devamını oku...]

10
OTO GALERİ FİRMALARINA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

 Oto Galeri Sahipleri ile düzenlemiş olduğumuz toplantıda KiTSO Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'nın faaliyetlerini açıkladı.Celkanlı, oto galeri firmalarının sektörel sorunlarını dinleyerek, sorunları rapor haline getirip gerekli kurumlara ileteceğini belirtti.Odamızın da iş birliğinde yürütülen Mahir Eller Proje Ofisi, Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

[Devamını oku...]

10
TOBB TÜRKİYE 100 ŞİRKETLERİ BAŞVURUSU SON GÜN 31 OCAK 2019

 TOBB, Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmalarının küresel vitrinde daha görünür olması ve güçlenmesi için harekete geçti. Yapılacak yarışma ile Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlenecek.

Programa başvuran şirketler, 2015-2017 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirleri ve büyüme hızına göre sıralanacak. Büyüme hızı ise şirketlerin gelir tablolarındaki net satış gelirleri üzerinden hesaplanacak. Satış gelirini en hızlı artıran şirket, TOBB Türkiye 100 listesinde birinci sırada yer alacak. Sonraki 99 şirket ise büyüme hızlarına göre belirlenecek. TOBB Türkiye 100’e başvurmak için son tarih ise 31 Ocak 2019 olarak açıklandı.

TOBB TÜRKİYE 100 ŞİRKETLERİ NE KAZANACAK?
Başarıları TOBB ve TEPAV tarafından tescil edilecekler ve ulusal yayın organlarında çıkacak haberler aracılığı ile şirketlerin görünürlükleri artacak. Görünürlüklerin artmasıyla yeni müşteri, yatırım, yetenek ve fırsatlara erişimler kolaylaşmış olacak.

KİMLER BAŞVURABİLİR?
- 31 Aralık 2014 ve öncesinde kurulan,
- 2015 yılında en az 500 bin TL satış gelirine sahip,
- 2017 yılında en az 1,5 milyon TL satış gelirine sahip,
- 2015-2017 döneminde satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında arttıran şirketler başvurabilir.
- Kamu ortaklığı ve/veya halka açık olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
- Yurtdışı merkezli bir şirketin Türkiye şubesinin başvurusu geçerli sayılmaz.
- Başvuracak şirketlerin merkezlerinin Türkiye’de bulunması gerekli.
- Ortakları arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları olan şirketler de başvurabilir.
- Hisselerinin yüzde 51’inden fazlası halka açık başka bir şirkete ya da bir kamu şirketine ait olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
- Kar amacı gütmeyen şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
- Holdinglerin başvuruları geçerli sayılmaz; bir holdingin çatısı altındaki şirketler başvurabilir.
- Franchise işletmelerinin başvuruları geçerli sayılmaz.
- Otomobil galerileri, kuyumcular, dağıtım şirketleri, döviz şirketleri, bankalar ve elektrik, gaz, akaryakıt ve su sağlayıcıların başvuruları geçerli sayılmaz.

Başvurular http://turkiye100.tobb.org.tr sitesinden ücretsiz olarak yapılabilir.
Son başvuru tarihi 31 Ocak 2019

[Devamını oku...]

07
Valimiz Sayın Recep Soytürk, Odamızı ziyaret etti.
 Valimiz Sayın Recep Soytürk, Odamızı ziyaret etti.
Sayfa 1 / 62İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son